Suskaičiavus 97 proc. rinkėjų balsų, 39 metų E.Macronas gavo 23,9 proc., o 48 metų M.Le Pen – 21,4 proc.
Trečią vietą pasidalijo respublikonas Francois Fillonas (19,9 proc.), o ketvirtas liko komunistų remiamas Jeanas-Lucas Melenchonas (19,6 proc.).
Jeigu antrajame rinkimų ture pergalę švęstų E.Macronas, jis taptų jauniausiu Prancūzijos prezidentu per visą istoriją.
„Šis rezultatas yra istorinis, pirmas žingsnis buvo žengtas,
– sakė M.Le Pen besidžiaugiantiems šalininkams. – Atėjo metas
išlaisvinti Prancūzijos žmones“.
Paryžiuje – susirėmimai su policija
Paskelbus apklausų rezultatus, Paryžiuje prieš M.Le Pen protestavę antifašistai susigrūmė su policija. Dalis demonstrantų skandavo: „Mes nei už M.Le Pen, nei už E.Macroną“. Pareigūnai buvo priversti panaudoti ašarines dujas prieš agresyvius protestuotojus. Keli demonstrantai per susirėmimus bus sužeisti. Į susirėmimų vietą atskubėjo ir ugniagesiai.
Tuo metu M.Le Pen dėkojo „patriotiškiems rinkėjams“, kurie padėjo užtikrinti „istorinį rezultatą“. Ji pažadėjo ginti Prancūziją ir jos nepriklausomybę, mat nuo to priklauso šalies likimas. Be to, M.Le Pen pareiškė, kad „išlaisvins prancūzus nuo arogantiško elito“.
„Dabar pasirinkti privalote tarp laukinės globalizacijos, pasaulio, kur teroristai gali laisvai keliauti ir Prancūzijos su stipriomis sienomis, – kalbėjo M.Le Pen. – Siūlau tikrą alternatyvą ir atsinaujinimą, kurio jūs trokštate. Aš esu liaudies kandidatė. Raginu visus patriotus, iš kur bebūtų jie kilę, prisijungti prie manęs.“
M.Le Pen tėvas Jeanas-Marie Le Penas teigė, kad yra pasiryžęs daryti viską, ką tik gali, jog padėtų laimėti savo dukrai. Be to, jis tikino, kad E.Macronas – „slaptas socialistas“.
Milžiniška parama E.Macronui
Į finansinį skandalą patekusio F.Fillono rėmėjai, kai išgirdo apklausų rezultatus, pradėjo skanduoti ir kaltinti žiniasklaidą.
„Prancūzai išreiškė norą keistis, – tvirtino E.Macronas. – Mes aiškiai pradėjome naują Prancūzijos politinės istorijos skyrių.“
E.Macrono šalininkai džiūgavo išankstiniais rezultatais: pasak liudininkų, žmonės „glėbesčiavosi ir bučiavosi“. Partijos „Nacionalinis frontas“ lyderės M.Le Pen rėmėjai taip pat šventė pergalę.
Vieno iš kandidatų Benoit Hamono komanda pareiškė, kad antrame prezidento rinkimų ture ketina remti E.Macroną, o ne M.Le Pen. Balsuoti už E.Macroną ragino ir Prancūzijos premjeras Bernardas Cazeneuve'as bei buvęs ministras pirmininkas Alain'as Juppe. Be to, paramą buvusiam bankininkui E.Macronui pažadėjo ir dėl prezidento posto kovojęs respublikonas F.Fillonas.
„Nėra jokio kito pasirinkimo – reikia balsuoti prieš „Nacionalinį frontą“, – kalbėjo F.Fillonas. – Aš balsuosiu už E.Macroną.“
Tuo metu Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as paskambino E.Macronui ir pasveikino jį su pergale pirmame rinkimų ture.
Iš 11 kandidatų – du laimėtojai
Iš vienuolikos rinkimuose dalyvavusių kandidatų, pergalė pirmame ture buvo prognozuota keturiems jų: E.Macronui, M.Le Pen, skandalų vėtomam buvusiam premjerui F.Fillonui ir komunistų remiamam J.L.Melenchonui.
Pasak „Le Figaro“, rinkėjų aktyvumas 17 val. Prancūzijos (18 val. Lietuvos) laiku buvo 69,42 proc. Rinkimuose prieš penkerius metus rinkėjų aktyvumas tokiu pat metu buvo vos didesnis – 70,59 proc. 2007 metais 17 val. balsavo 73,87 proc. visų rinkėjų, o 2002 metais – 58,45.
Pasak „Le Figaro“, 12 val. Prancūzijos (13 val. Lietuvos) laiku rinkėjų aktyvumas buvo 28,54 proc – panašiai, kaip per praėjusius prezidento rinkimus. Prieš penkerius metus vidudienį aktyvumas buvo 28,29 proc. Buvo prognozuota, kad šiuose rinkimuose balsuos apie 81 proc. visų rinkėjų. Iš viso balsuoti rinkimuose prisiregistravo apie 47 mln. žmonių.