Vokietija rezga planą, kaip pabėgėliams nemokėti net minimalaus atlyginimo

2017 m. sausio 2 d. 11:27
Naujų metų proga Vokietija pradėjo svarstyti idėją, kuri gali smarkiai pakenkti šalyje gyvenantiems pabėgėliams. Paaiškėjo, kad trys ministerijos pasiūlė planą, pagal kurį pabėgėliams galėtų mokėti mažesnį nei minimalų valandinį atlyginimą.
Daugiau nuotraukų (1)
Tiesa, mažesnę algą pabėgėliai ir migrantai gautų tik tokiu atveju, jei neturėtų atitinkamo profesinio išsilavinimo, rašo „Politico“ ir „Suddeutsche Zeitung“.
Naująjį sumanymą siūlo Vokietijos darbo, finansų ir švietimo ministerijos. Jei pasiūlymas taptų realybe, darbdaviams būtų leidžiama pabėgėliams mokėti mažesnę algą, kol jie tobulins savo profesinius gabumus.
Pabėgėliai tokiu atveju būtų laikomi privalomąją praktiką atliekančiais asmenimis, todėl jiems negaliotų įprastos taisyklės dėl darbo užmokesčio.
Be to, Vokietijos darbdavių asociacija ragino vyriausybę apsvarstyti galimybę mažesnį atlyginimą mokėti ir vokiečiams.
Tiesa, ši asociacija pabrėžė, kad tikslas nėra vengti mokėti minimalų atlyginimą, o suteikti darbuotojams galimybę gauti profesinį išsilavinimą.
Tačiau Vokietijos darbo sąjungų federacija perspėjo, kad pabėgėliai ir migrantai, kurie dažnai nežino savo teisių bei neišmano šios Europos Sąjungos šalies įstatymų, gali būti išnaudoti kaip pigi darbo jėga, jei minėtasis pasiūlymas bus priimtas.
Minimalus valandinis atlyginimas Vokietijoje 2017 metais pakilo nuo 8,5 eurų iki 8,84 eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.