Naujausi Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros duomenys rodo, kad per balandį prie Italijos krantų atplaukė 9149 svetimšaliai, o į Graikiją ir jai priklausančias salas – tik 3462 žmonės.
Prieš įsigaliojant Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos susitarimui, pagal kurį Ankara įsipareigojo priimti iš Graikijos grąžinamus nelegalius migrantus skaičiai buvo visai kitokie.
Kovą į Graikiją atvyko beveik 27 tūkst. žmonių, o į Italiją – 9676 žmonės. Tad po susitarimo per Egėjo jūrą kelionių tikrai sumažėjo.
Pernai per balandžio mėnesį į Graikiją atvyko 13556 migrantai, o iš Afrikos į Italiją atplaukė 16063 žmonės.
Tiesa, į Italiją ir jai priklausančias salas ir dabar vyksta ne migrantai iš Sirijos, Irako ir Afganistano – šalių, kurių piliečiai daugiausiai vyksta į Graikiją.
Prieglobsčio prašytojai, vykstantys per Viduržemio jūrą, dažniausiai yra kilę iš Nigerijos, Gambijos, Somalio ar kitų Afrikos šalių.
Kol vis daugiau žmonių pasirenka kur kas pavojingesnį kelią į Italiją, baiminamasi, kad per šalį į Europą gali nusidriekti naujas maršrutas.
Antai Austrija jau nusprendė sugriežtinti savo sienos su Italija kontrolę. Europos Komisija išreiškė nerimą dėl šio žingsnio, kuris esą galėtų kelti grėsmę Šengeno zonai.