Krikščionių demokratų sąjungos (KDS) nariai reikalavo, kad kanclerė atsižvelgtų į Vokietijos dabartinę situaciją. Jie pabrėžė, kad šalis nesugeba susitvarkyti su pabėgėlių antplūdžiu, kuris siekia 1,1 milijoną žmonių.
„Mes nebegalime sau leisti kalbėti apie didįjį iššūkį. Mes esame artėjame prie ribos, kai mūsų šalis bus sutriuškinta,“ – KDS partijos nariai rašė laiške „Gerbiama Ponia Kanclere“.
Laiške pastebima, kad A.Merkel sąjungininkai nesutinka su kanclerės vykdoma politika, pabėgėlių krizės akivaizdoje.
KDS turi 256 vietas žemesniuose Bundestago rūmuose.
„Mes nenorime suskaldyti KDS parlamento grupės – mes tik prašome įgyvendinti įstatymo pataisą,“ – tvirtino vienas iš iniciatorių Christianas von Stettenas.
Parlamento nariai aiškino, kad operatyvus prieglobsčio prašymo paraiškų procesas, apgyvendinimas „tinkamomis“ sąlygomis ir „sėkminga“ atvykstančiųjų integracija yra neįmanoma, jei atvykstančiųjų skaičius nesumažės.
KSD partijos nariai ragino Vokietiją atnaujinti prieglobsčio prašytojų priėmimo procesą, taikant ES prieglobsčio nuostatus. Remiantis jais pabėgėliai gali gauti prieglobstį pirmoje šalyje, į kurią atvyksta.
A.Merkel, siekdama suvienyti vokiečius šūkiu „Mes galime tai padaryti“, įsipareigojo sumažinti greitu metu atvykstančių prieglobsčio prašytojų skaičių.
Tačiau kanclerė atkakliai atmetinėja sprendimus, kuriais siekiama uždaryti Vokietijos sieną, teigdama, kad tai bus konstitucijai prieštaraujantis ir visiškai neefektyvus sprendimas.
Laikas baigiasi tiems, kurie nori paveikti kovo mėnesį vyksiančius tris pagrindinius šalies rinkimus. Dešinieji populistai tikisi gauti parlamente vietų KDS nusilpimo kaina.
Visuomenės nuomonė dėl pabėgėlių ypač suprastėjo po Naujųjų metų išvakarėse įvykusių vagysčių ir seksualinių išpuolių Kelne, kuriuos organizavo migrantai iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų.
Parengė Ugnė Jurgelevičiūtė