Keturi ūkininkai susivienijo paramai

2018 m. birželio 26 d. 12:32
Lrytas.lt
Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) paramos priemonė „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“ numato paramą smulkiesiems, kurie sutaria dirbti kartu. Juk smulkių ūkių pajamos nėra didelės, todėl jiems puiki išeitis – kartu su kaimynais, giminėmis ar draugais įsigyti modernios šiuolaikinės technikos, gerų padargų, įrangos.
Daugiau nuotraukų (1)
Traktorius ir sėjamoji
Marijampolės rajono ūkininkas Žydrūnas Jušinskas jau pasinaudojo minėta KPP priemone ir pataria kitiems: „Jeigu nori konkuruoti rinkoje, reikia našios technikos. Vienas tokios neįsigysi, todėl ir sutarėme keturiese prašyti paramos“, – pasakoja javus auginantis Žydrūnas.
Ūkininkai įsigijo traktorių ir sėjamąją. Jiems buvo skirta beveik 80 tūkst. eurų paramos. Javų augintojai turėjo pridėti ir savo lėšų, nes jiems buvo kompensuota 60 proc. projekto verslo plano įgyvendinimo išlaidų.
Smulkiems ūkiams, kurie užsiima gyvulininkyste, sodininkyste, uogininkyste ir daržininkyste, paramos intensyvumas nuo šių metų padidintas iki 70 proc. O maksimali parama vienam smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui remti skirtam projektui – 90 tūkst. eurų.
„Technika draugiškai dalinamės, o aš prižiūriu traktorių, dirbu ir savo, ir partnerių ūkyje. Tiesa, turime ir senesnių traktorių, bet šis naujasis – pagrindinė darbo jėga. Tokį mūsų bendradarbiavimą galima būtų vadinti pradine kooperacija“, – teigia Ž. Jušinskas, dirbantis 20 ha javų lauko. Jis yra įsipareigojęs kasmet ūkį didinti po 5 ha ir padvigubinti dirbamos žemės plotą. O projekto partneriams privalu nesumažinti dirbamo ploto.
Mažiausiai du ūkininkai
Pretenduoti į paramą gali tie ūkininkai, kurių žemės ūkio valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra ne mažesnis kaip 4 000 eurų ir ne didesnis kaip 15 000 eurų. Pranašumų turi tie projektai, kuriuos teikia daugiau partnerių – jie gauna papildomų balų. Pavyzdžiui, jeigu bendradarbiauti sutaria daugiau nei penki partneriai, jie gauna 30 balų, jeigu nuo 3 iki 4 partnerių – 20 balų.
Jeigu mažiausiai du ūkininkai sutaria kartu užsiimti bendra veikla, jų bendradarbiavimui parama gali būti skirta naujai žemės ūkio technikai ir įrangai, naujiems technologiniams įrengimams, taip pat ir naujai technikai ir įrangai bei naujai kompiuterinei ir programinei įrangai, skirtai projekto reikmėms, įsigyti.
Be to, paramos lėšas galima investuoti į kroviniams gabenti skirtas transporto priemones (N, O kategorijų bazinės komplektacijos), išskyrus lengvuosius automobilius, į naujų gamybinių pastatų statybas ir senų rekonstrukciją ar kapitalinį remontą (įskaitant statybines medžiagas).
Parama miškininkams ir verslui
Kooperuotis bendrai veiklai ir pasinaudoti minėta priemonė gali ir smulkieji miškininkai, kurių miško valda ne didesnė kaip 20 ha. Jie gali kartu pirkti naują miško kirtimo, apvaliosios medienos ir biokuro ruošos techniką ir įrangą, išskyrus medienos vežimo keliais techniką; dirvos paruošimo miško želdiniams/žėliniams mechanizmus.
Parama gali būti skirta ir labai mažoms įmonėms, ne trumpiau kaip dvejus metus veikiančios kaimiškose vietovėse, taip pat – fiziniams asmenis, pavyzdžiui, baldžiams, kirpėjams ir kt.
Visą informaciją apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos paramą žemės ūkiui ir kaimui galite rasti: www.zum.lrv.lt. ir www.ismanuskaimas.lt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.