Vokiečiai nuvarė nuo kojų padavėjus: sukirto ir 4 eurus kainavusius cepelinus, ir grybų sriubą – mokėjo pigiau, nei Lietuvoje

2023 m. sausio 28 d. 16:55
Specialiai lrytas.lt iš Berlyno, Vokietija
Cepelinas su spirgučiais – 4 eurai, karkutė su troškintais kopūstais ir bulvėmis – 9 eurai, baravykienė duonos kubilėlyje – 6 eurai, kalakutienos kukuliai su bulvėmis ir daržovėmis – 6 eurai. Rūkyta dešrelė su troškintais kopūstais – 7 eurai.
Daugiau nuotraukų (94)
Mhm, Vilniuje ta pati „Bernelių užeigos“ verdama sriuba duonos kubiliuke kainuoja 7,5 euro, dviejų cepelinų porcija – 7,9 euro, kalakutienos kukuliai šakninių daržovių padaže – 7,9 euro. Taigi lietuviai vokiečių tikrai „neapiplėšė“.
Užtat tokios patrauklios skanių patiekalų kainos Berlyne, tarptautinėje maisto, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė“ triūsiančius „Bernelių užeigos“ virėjus ir padavėjus nuvarė nuo kojų.
Tokio parodos lankytojų antplūdžio Lietuvos stende besidarbuojančius tradicinių patiekalų gamintojai anksčiau neregėjo nė vienoje parodoje.
Nes ir „Žalioji savaitė“, kuri oficialiai duris atvėrė sausio 19-ąją ir pasibaigs 29-ąją dieną, šiemet – kitokia. Porą metų jos surengti neleido pandemija, o šiemet leteną uždėjo dar ir karo primesti sunkumai. Ko gero, dėl to dalis „Messe Berlin“ parodos salių liko užrakintos.
Nors dalyvaujančių šalių joje mažiau vos dešimtuku – šiemet į Berlyną atvyko 76 valstybių atstovai, vis dėlto jų ekspozicijos daug kuklesnės. Net ir Vokietijos vyndariai, kurių stendai anksčiau užimdavo po pusę pavilijono, šiemet sutilpo nedidelėje erdvėje.
Maisto kainos nepakito
Tačiau visa tai į parodą miniomis ir ankstesnį, ir šį savaitgalį plūstantys lankytojai, kurių dauguma – vokiečiai, turi svarbiausią tikslą – pavalgyti ir išgert. Juk tai – maisto paroda, o joje kainas, atrodytų, aplenkė infliacija.
2 eurai už kelių kąsnių užkandėlę – tiek ji kainavo ir ikipandeminėje 2020-ųjų sausio parodoje, tiek pat kainuoja ir dabar. Žinoma, neįmanoma pamatuoti, kokio dydžio žuvies ar mėsos gabalėliai užkandėlėse buvo anksčiau, o kokie – dabar, bet vokiečiams jie tikrai įperkami.
Norvegiškas karamelinis ožkų pieno sūris – 250 g – prieš trejus metus kainavo 5 eurus, šiemet kaina – tokia pati. Tiesa, prabangesnė pakuotė ir užrašas „bio“ jo kainą kilstelėjo iki 12 eurų.
Tai – ne mistika: vokiečiai teikia pirmenybę ekologiniams produktams, tad ir „Žaliojoje savaitėje“ tie dalyviai, kurie tik turėjo ką ekologiškio – „bio“ pasiūlyti, tą ir sugabeno į Berlyną.
Sekmadienis – paskutinė parodos diena, o per ją, anot ne pirmą kartą parodoje dalyvaujančių lietuvių, iššluojama viskas, kas būna stenduose užsilikę.
Paroda – be rusų
Rusijai šiemet parodoje – ne vieta.
Paskutinį kartą jie parodoje dalyvavo 2018-aisiais bei 2019-aisiais – buvo suvežę į parodą tai, ką norėjo eksportuoti: šaldytus grybus, ekologiškų uogų produktus, prieskonius, medų.
Tiesa, ir toji viešnagė Berlyne buvo įvykusi po ilgos pertraukos.
2014-aisiais, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį, kaip atsakas sekė ES sankcijos, tad 2015-ųjų sausį į „Žaliąją savaitę“ buvo įleisti tik pavieniai Rusijos dalyviai. Vėliau, nei 2016-aisiais, nei 2017-aisias Rusija mugėje nebuvo laukiama viešnia.
Nors 2017-ųjų gruodį Europos Sąjungos šalių lyderiai sutarė dar pusmečiui pratęsti ekonomines sankcijas Rusijai, vieta Berlyno parodų centre 2018-aisiais jai vėl buvo paruošta.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.