Po lapės apsilankymo birželio 20 d. iš būrio vištų liko tik vienas pats paprasčiausias gaidys mišrūnas, o 36 įvairių veislių vištas išsinešė rudoji.
Nelygioje kovoje su lapėmis žuvo brama rūšies paukščiai, australorpai, apenzil, šilkinės vištos, kurios Lietuvoje ypač retos, patarškos, vengrų plikakaklis gaidys bei paprastos dedeklės. Antys ir žąsys gyvybes išsaugojo, nes sušoko į tvenkinį.
Kieme liko tik besidraikančios plunksnos. Kad pasidarbavo lapė, ūkio šeimininkė Birutė Dapkienė sakė neabejojanti, kadangi būtent lapės išsineša vištas, jų nepalikdamos. Kiaunės dažniausiai vištas sudrasko, bet grobį palieka.
Ūkininkei yra žinoma, kad netoliese yra lapių urvai. Po B. Dapkienės įrašu socialiniuose tinkluose buvo komentuojančių, kad čia greičiausiai lankėsi visa lapių šeimyna ir vyko jauniklių mokymai medžioti.
Ūkio šeimininkė ir šiaip versli moteris B. Dapkienė apgailestavo, kad leido sau per daug atsipalaiduoti.
Penkerius metus, kol ūkyje gyveno stručiai, buvę ramu ir apie lapių egzistavimą niekas neprisimindavo. Dabar stručiai iškeliavę į Salų dvarą. Vištos anksčiau buvę saugios, nes esą būtent stručiai jas apgindavo. Šių didelių paukščių lapės bijo.
Nors ūkio gyvūnus saugo elektrinis tinklas, lapės, matyt, kažkurioje vietoje rado spragą arba prasikasė.
„Ryte paleidau, vakare grįžtu namo ir matau kieme vien plunksnas... Dar nespėjau pažiūrėti, kurioje vietoje lapės galėjo patekti prie paukščių“, – dalinosi dienos įspūdžiais B. Dapkienė.
Ūkininkė patarė naminius paukščius laikantiems žmonėms neatsipalaiduoti ir nepamiršti, kad Rokiškio rajono miškingose ir ežeringose vietovėse lapių tikrai netrūksta. Dažna iš jų net žmonių pernelyg nesibijo, laksto šalikelėse arba netoli sodybų.
Pasak B. Dapkienės, gal nebūtų tiek skaudu, jeigu su rudosiomis būtų pasidalinę vienu ar dviem paukščiais, bet šitoks kiekis... rekordinis.