„Iš tikrųjų kažkokių drastiškų, konfliktinių situacijų nebuvo. Draudimas tikrai nėra perdėtas, praktiškai jis lengvai įgyvendinamas. Didžioji dalis laikytojų tikrai to laikosi. Dirbama su savivaldybėmis, seniūnijomis. Su problemomis, kad reikėtų paukščių laikytijus bausti, tikrai nebuvo. Nebent pavieniai atvejai“, – sakė P.Bušauskas.
Jo teigimu, VMVT tikslas nėra bausti prasižengusius paukščių laikytojus, tačiau, kaip teigia pašnekovas, piktybiškai nesilaikant paskelbtų reikalavimų, gali grėsti 50-100 eurų siekiančios baudos.
„Pirmiausia mūsų tikslas – pasikalbėti su laikytoju ir suteikti informaciją, paprašyti. Blogiausiu atveju pirmą kartą taikomas įspėjimas, o po to, jei piktybiškai nevykdo šitų reikalavimų, gali būti ir finansinė nuobauda, kuri, priklausomai nuo situacijos, gali svyruoti 50-100 eurų“, – teigė pašnekovas.
Pasak VMVT Skubios veiklos skyriaus patarėjo, šiuo metu dėl paukščių gripo prevencijos vykdomas intensyvus bendradarbiavimas su seniūnijomis bei savivaldybėmis. Tiesa, jis pripažinio, jog kontrolės plano nėra, o aplankyti kiekvieną nekomercinį ūkį aplankyti – nerealu.
Kaip naujienų agentūrai „Elta“ teigė P.Bušauskas, su kaimynine Lenkija, kurioje nustatytas 21 paukščių gripo protrūkis, bendraujama nuolat.
VMVT, atsižvelgdama į ES valstybių teritorijose plintantį patogenišką paukščių gripą (Lenkijoje užregistruotas 21, Vengrijoje ir Slovakijoje – po 4, Rumunijoje – 2, Čekijoje ir Vokietijoje – po 1 protrūkį) ir padidėjusią riziką virusui patekti į Lietuvos teritoriją, nuo vasario 4 dienos šalies paukščių laikytojams nurodė naminius paukščius laikyti aptvertuose kiemuose, aptvaruose arba uždarytus patalpose.