Žemės ūkis: su žmonėmis ar dirbtiniu intelektu?

2019 m. balandžio 23 d. 12:29
Žemės ūkis yra viena perspektyviausių sričių, kur galima diegti išmaniąsias technologijas, tačiau tam reikia naujų kompetencijų specialistų, teigia žemės ūkio ir maisto sektorių lyderiai, kurie balandžio 23 dieną Kaune dalyvauja forume „Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?“. 
Daugiau nuotraukų (1)
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje ekspertai aptaria, kokios inovacijos diegiamos šiame sektoriuje pasaulyje ir Lietuvoje, kaip žemės ūkį keičia ketvirtoji pramonės revoliucija, ko iš šio sektoriaus tikisi vartotojai ir kokių kompetencijų darbuotojai bus labiausiai paklausūs.
„Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia pasaulį. Jau artimiausioje ateityje bus naudojama savavaldė žemės ūkio technika, taikomos inovatyvios tiksliojo ūkininkavimo technologijos. Žemės ūkis jau dabar yra viena sparčiausiai robotizuojamų sričių, o ateityje poreikis kurti ir valdyti naujas technologijas tik didės. Tai kelia naujus iššūkius ir dovanoja naujas galimybes“, – apibendrina vienas iš forumo iniciatorių, VDU Žemės ūkio akademijos kancleris prof. Antanas Maziliauskas.
Pasak kanclerio, 2017-aisiais mokslininkas Alexas Owenas Hillas paskelbė dešimt žemės ūkio darbų, kuriuose robotai jau artimiausioje ateityje pakeis žmones – tarp jų buvo paminėta augalų sėja ir sodinimas, pasėlių stebėjimas ir analizė, tręšimas ir drėkinimas. Praėjus vos keletui metų, automatizacijos paskatintus pokyčius jau galima pamatyti savo akimis, laukuose. 
„Mums, verslo atstovams, svarbu, kad iš esmės pasikeistų jaunų žmonių požiūris į žemės ūkio sektorių: tai yra ne tik gerai apmokama, pažangi, pritaikanti inovacijas sritis, bet ir įdomi vieta dirbti. Žemės ūkyje kuriama aukšta pridėtinė vertė, naujausios technologijos – robotai, dronai, big data, dirbtinis intelektas  – jau šiandien taikomas netgi sparčiau nei kituose sektoriuose, – sako Pranas Dailidė, absolventų klubo „ASU alumni“ prezidentas ir įmonių grupės „Dojus“ valdybos pirmininkas.
Robotai, jutikliai, automatizacijos sprendimai, telematika, duomenų analitika – visa tai jau šiandien yra agroverslo dalis. 
Inovatyvių sprendimų ieškoma visose srityse, todėl, pasak specialistų, būtina ugdyti naujas kompetencijas, plataus spektro specialistus, kurie sugebės valdyti dirbtinį intelektą, įvertins klimato kaitą, bioekonomikos verslo perspektyvas Lietuvoje, prisiderins prie kintančių vartotojų poreikių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.