Iš šio dvi dienas trukusio susitikimo sugrįžęs Lietuvos Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas dr. Arūnas Svitojus sakė, kad Sofijoje buvo pasirašytas komunikatas, kuris bus siunčiamas ES institucijoms, įskaitant ir visus Europos Parlamento narius. Žemdirbių savivaldos lyderiai diskutavo dėl tiesioginių išmokų ribojimo, tarėsi, kaip jį sušvelninti, taikant didesnius pirmųjų hektarų išmokos ribas, kadangi Briuselyje vis dažniau galima išgirsti pasiūlymų, kad pirmųjų hektarų riba galėtų būti pakelta netgi iki 120 ha.
Aktyvios diskusijos vyko ir dėl dalinio užimtumo ūkių. Prieita prie bendro sutarimo, kad tokiems ūkiams būtina palikti daugiau laisvės veikti.
„Drauge su Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos žemės ūkio rūmais bei Bulgarijos žemdirbių savivaldos organizacijomis daug diskutavome apie tolesnį Trijų jūrų regiono žemės ūkio rūmų bendradarbiavimą. Vieningai nutarėme sukurti formalią struktūrą, kuri padėtų dar stipriau įtvirtinti bendros veiklos principus ir tikslus.
Žemės ūkio rūmai, įtakingiausios žemdirbių savivaldos organizacijos, veikdamos drauge, gali pasiekti palankesnės BŽŪP naujuoju finansiniu 2021-2027 m. laikotarpiu.
Šiuo tikslu pasirašėme komunikatą, kuriame visi vieningai prašome ES institucijų užtikrinti pakankamą BŽŪP finansavimą, išorinę išmokų konvergenciją, paramą mažiems ir vidutiniams ūkiams“, – mintimis po susitikimo dalinosi ŽŪR pirmininkas A. Svitojus.