Renginio sumanytojas ir organizatorius ekologijos ir aplinkotyros mokslų daktaras Algirdas Švanys sako, kad rengiamo sambūrio tikslas – atkurti tradicinį sveiką gyvenimo būdą, auginti savo sodus, rinkti sėklas ir puoselėti aplinką.
Jis taip pat pabrėžia, kad dalintis sėklomis ir augalais yra labai svarbu, siekiant išsaugoti paveldą ir puoselėti augalų įvairovę. Ši šventė esą yra daugiau nei pagalba sodininkams mėgėjams – tai indėlis į šalies bioįvairovės puoselėjimą.
„Sodininkai iš esmės yra patys svarbiausi žemės gelbėtojai. Jie su meile prisiliečia prie žemės, jie su meile žemę, augalų įvairovę puoselėja. Tai, ką mes matome parduotuvėje, pavyzdžiui, tai, kad yra trisdešimties pomidorų veislių sėklų – tai visiškas menkniekis. Anksčiau kiekviena sodyba, kiekviena giminė turėdavo savo giminės sėklas ir tos sėklos prisitaiko prie žmonių poreikių, prie žemės sklypų specifikos. Sėklos būdavo skirtingos, o dabar tai nunyko. Jei kalbant moksliškai, tai per pastaruosius šimtą metų išnyko 75 procentai kultūrinių augalų veislių. Ir tai yra didžiulė bioįvairovės problema“, – Eltai pasakojo dr. A. Švanys.
Sėklų šventė Doviluose rengiama jau antrus metus. Praeitais metais į ją suvažiavo apie 200 sodininkų iš visos Lietuvos. Šiemet tikimasi sulaukti daugiau.
Šventės programoje, be sėklų ir augalų mainų, numatyta šviečiamoji – edukacinė programa. Apie augalus, jų įvairovę, savybes, naudojimą pranešimus skaitys Lietuvos mokslininkai, sodininkai mėgėjai, svečiai iš užsienio. Bus pasakojama apie senąsias Lietuvos sodų ir daržo augalų veisles, vaistinius augalus ir net kedrų sodus. Svečių taip pat laukia vakaronė.
Sėklų šventė Doviluose vyks kovo 9-10 dienomis.