Taip miškus prižiūrintys specialistai ragina ugdyti atsakingumą – miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą, praneša VMU.
„Dovanodami eglių šakas norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad vienu metu galima puoselėti tradicijas ir ugdyti sąmoningą vartojimą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
Pusantro metro eglutei miške užaugti reikia ne mažiau kaip septynerių-devynerių metų. Tai yra ilgas laikas, palyginti su keliomis savaitėmis švenčių.
Vis dar atsiranda ilgapirščių, kurie užuot kreipęsi į girininkijas ar medelynus ir įsigiję eglutę už keletą eurų, nuvažiuoja į mišką ir patys ją nusikerta – patį gražiausią, stipriausią ir perspektyviausią medelį.
„Idėja prieš šventes dovanoti gyventojams eglių šakas gimė daugiau nei prieš dešimtmetį ir ilgainiui išplito – dabar apima visą Lietuvą. Šią iniciatyvą palaiko daugybė gyventojų ir visų Lietuvos savivaldybių administracijos, skiriančios šakų dalinimo vietas miestų ir miestelių aikštėse“, – sako M. Pulkauninkas.
Šiais metais visoje Lietuvoje bus 120 šakų dalinimo vietų. Visas iniciatyvos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šakų dalinimo vietų sąrašas skelbiamas VMU interneto svetainėje.
Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pritraukia tūkstančius Lietuvos gyventojų. Pernai metais miškininkai iš viso išdalino daugiau nei 100 tūkst. eglišakių. Šiai iniciatyvai skirtos eglių šakos atvežamos iš kirtaviečių, taip racionaliai panaudojant miško išteklius.
Šiais metais miškininkai, atsidėkodami už idėjos palaikymą, kiekvienam atėjusiam gyventojui dovanos „SOS vaikų kaimo“ vaikų pieštus atvirukus.