Parodoje „Sprendimų ratas“ – svečiai net iš Afrikos

2018 m. rugsėjo 27 d. 12:19
Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) tris dienas vyks miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2018“. Šių sričių žinovai pakaunėje susirinko 11-ąjį kartą. 
Daugiau nuotraukų (48)
Pirmą kartą sulaukta svečių net iš Afrikos žemyno – atvyko Alžyro atstovai. 
Iškart po parodos atidarymo rugsėjo 27-ąją apdovanoti jos laureatai.
Parodos medaliais šiemet apdovanoti motorinis grandininis pjūklas „Stihl MS 500i“ (Mocevičiaus firma „Ginalas“), kuro talpykla „GIANTank“ („East West Agro“), leidinys apie žemės ūkio mašinas „Profi Lietuva“ Nr.1–4 („Baltic publishing group“), diskinis skutiklis DSL-8 su įsėlio sėjamąja („Laumetris“), leidinių ciklas „Miško ir vandens gyvūnija gamtoje“ (Kauno Tado Ivanausko Zoologijos muziejus), drevinės bitininkystės tradicijų atgaivinimas, saugojimas, puoselėjimas ir pristatymas (Dzūkijos nacionalinio parko bei Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija), Lietuvos juodgalvių avių genofondo saugojimas ir plėtojimas („Šeduvos avininkystė“).
„Sprendimų rate 2018“ dalyvauja apie 100 įmonių ir organizacijų, daugiau kaip 150 smulkiųjų augintojų, gamintojų, tautodailininkų.
Erdviose lauko aikštėse įsikurs miško, žemės ir kitą techniką pristatantys dalyviai, sodo baldininkai, maisto produktų gamintojai, veiks maitinimo sektorius ir vaikų pramogų aikštelė.
Antruoju numeriu pažymėtame paviljone lankytojus džiugins įvairūs renginiai, parodos, koncertai. 
Kaip ir kasmet, įspūdingą ekspoziciją demonstruoja Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD). Kartu su Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojais įrengta natūralaus miško ir jo gyventojų įvairovę atspindinti ekspozicija. 
Galima susipažinti su medžioklinių šunų veislių atstovais, sužinoti apie šių augintinių charakterį ir būdo bruožų subtilybes. Medžioklinių šunų pasirodymai vyks visomis parodos dienomis prie pirmojo paviljono.
Šiame paviljone ekspozicijas įrengė ir socialinio verslo atstovai. Bendruomenių nariai iš 10-ies šalies rajonų pristato savo sukurtas edukacines programas, tematinio turizmo maršrutus, amatininkų gaminius ir maisto produktus. 
Šalia bendruomenių įsikūrė bitininkai, kurie ne tik siūlo savo produkcijos, bet ir papasakos apie bitininkystės ypatumus. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos stende bus galima susipažinti su drevine bitininkyste. 
Parodos ekspoziciją papuošė Valdo Danilevičiaus geriausios nuotraukos ir laimikių iškamšos.
Trečiajame paviljone galima pasigrožėti pačiais įvairiausiais gyvūnais: galvijais (belgų mėlynaisiais mišrūnais), dekoratyviniais paukščiais, alpakomis, poniais, triušiais, žirgais ir avimis, susipažinti su naujausiomis gyvulininkystės technologijomis. Vyks parodomieji avių kirpimai.
„Pamatysite tikrą grožio konkursą ir neįprastas šukuosenas“, - žadėjo ASU rektorius, profesorius Antanas Maziliauskas. 
Pirmą kartą parodos metu vyks Tarptautinis medžio drožėjų pleneras. Geriausi Lietuvos ir užsienio meistrai iš šimtamečių ąžuolų per tris dienas sukurs suolų-skulptūrų ekspoziciją, kuri papuoš Aleksandro Stulginskio universiteto erdves. Tai puiki proga pamatyti, kaip grandininiais pjūklais kuriamas menas. 
Drožėjai iš Baltarusijos, Ispanijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos kiekvieną dieną surengs greitojo pjovimo rungtynes, jų metu iš medžio kaladės per valandą išdrožti meno kūriniai bus parduodami parodos lankytojams aukcione. 
Jau pirmąją parodos dieną drožėjams skirtoje teritorijoje skambėjo tikra grandininių pjūklų simfonija. 
 
Šeštadienį nuo ankstyvo ryto ASU trečiuosiuose rūmuose vyks II Tarptautinis medžioklės ragų šaukinių čempionatas, jį vainikuos nugalėtojų apdovanojimas. Improvizacinius stebuklus demonstruos pasaulinio garso muzikantų Petro Vyšniausko ir jo sūnaus Dominyko koncertas „Džiazo medžioklė“. 
 
Visomis parodos dienomis ASU stende, esančiame antrajame paviljone, vyks Agronomijos, Miškų ir ekologijos, Ekonomikos ir vadybos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos, Žemės ūkio inžinerijos fakultetų mokslininkų konsultacijos bei diskusijos. 
Šiemet parengta ypač gausi parodos šviečiamoji programa. Trisdešimtyje seminarų bus aptariamos pačios įvairiausios temos – nuo miško, žmogaus ir laukinių gyvūnų santykio iki kanapių augintojų veiklos galimybių. 
Kaip ir kasmet, lankytojus kvies gausi ir įvairiaspalvė sodinukų ir gėlių mugė. Dailieji amatai įsikurs prie pirmojo paviljono.
Parodos darbo laikas – nuo 9 iki 17 valandos. Visų renginių lankymas nemokamas.
Paroda^InstantPrograma
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.