Kaip jau įprasta, jos metu pagerbti geriausiai besitvarkantys rajono ūkininkai, ragauta jau tradiciškai čia verdama kopūstienė, kuria vaišinosi visi šventės dalyviai.
Šventėje skambėjo dainos ir pašmaikštavimai, sukosi šokėjai, visi norintieji galėjo bandyti laimę loterijose be pralaimėjimų, minti mįsles, išbandyti įvairius senuosius amatus, ragauti gardumynus, kuriais vaišino rudeniškai kiemelius išpuošusios bendruomenės.
Veiklos ir geros nuotaikos tikrai nestigo niekam.
Po sporto varžybų – linksmybės Žaliakalnyje
Anksčiausiai šventę Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje pradėjo jaunimas, kuris varžėsi tinklinio, rankų lenkimo ir krepšinio varžybose. Vidudienį bibliotekoje jau vyko kasmetinis kraštiečių susitikimas.
Buvo apžiūrėta fotografijų paroda „Diena, tapusi istorija“, kurios uždaryme dalyvavo mokslininkas, VDU prof. Liudas Mažylis. Jis papasakojo, kaip buvo surastas Lietuvos nepriklausomybės akto originalas.
Beje, nuėjęs į šventės vietą ant Žaliojo kalno, L.Mažylis tapo bene geidžiamiausiu žmogumi, su kuriuo visi norėjo nusifotografuoti.
Iškilmingai paskelbus šventės pradžią, nuskambėjo ansamblio „Pamario Brass“ timpanų dūžiai ir pučiamųjų instrumentų garsai.
Šventės vedėjais prisistačiusiai humoro grupei „Ambrozija“ tądien nepritrūko nei anekdotų, nei linksmų nutikimų. Vienas kitą scenoje keitė grupė „Karčema“, šokių kolektyvai „Juknaičiai“ ir „Šalna“, Bikavėnų kapela „Lolytėlė“, Žemaičių Naumiesčio „Žaliakalnis“.
Verdant kopūstienę svarbiausia… meilė
Kopūstienės virimo varžytuvės pradėtos lygiai 14 val. Renginio vedėja, humoristė Violeta Mičiulienė ant scenos sukvietė visų 8 komandų atstovus ir jiems įteikė indus, kuriuose kopūstienę virusios komandos turėjo ją pristatyti komisijai.
Šiemet kopūstienės virėjų būtų buvę gal dvigubai daugiau, tačiau politinės partijos ir kandidatai į Seimą Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje tokiose varžybose dalyvauti negalėjo.
Vyriausioji rinkimų komisija yra išaiškinusi, kad vaišinimas išvirta sriuba ar kitokiais patiekalais yra tiesioginis rinkėjų papirkinėjimas. Todėl šiųmetėje šventėje politikų tarp kopūstienės virėjų nebuvo.
Kiemeliuose kalbinami kopūstienės virėjai tikino, jog tam, kad ji būtų gardi, reikia šviežios, rūkytos ar kepintos mėsos gabaliukų, dar svogūno, morkų, bulvių bei, žinoma, paraugintų kopūstų. Tačiau dažnas virėjas ar virėja tikino, kad svarbiausias indėlis kopūstienei – meilė jos valgytojui.
Nepraėjus nė trims valandoms kopūstienės jau ne tik garavo, bet buvo ir išdalintos – komandos demonstravo tuštutėlius puodus.
Ant scenos buvo pakviesti trijų komandų virėjai, kuriems įteikti varžytuvių nugalėtojų pažymėjimai ir dovanos. Pirmąją vietą nuskynė skaniausią kopūstienę išvirę šeimininkai – Žemaičių Naumiesčio „Draugų“ bendruomenė. Šios komandos vadovas Tomas Žymančius į sceną susivedė bemaž porą dešimčių savo komandos narių. Ši komanda ir praėjusių metų kopūstienės varžybose buvo pripažinta nugalėtoja.
Nemažiau džiaugėsi ir antrosios vietos laimėtojai – „Švogerių“ komanda iš Grygališkės kaimo ir jos vyr. virėjas Stasys Baltutis. Trečiąją vietą komisija skyrė muziejininkų komandai, kuri surengė senovinį žvejų turgų ir jos vyr. virėjai Laimai Kairienei.
Pagerbti ir ūkininkai
Šventėje apdovanoti ir geriausi 2020 metų ūkininkai, tokį pripažinimą pelnę konkurse „Metų ūkis“. Piniginė premija skirta vieną trečiąją vietą užėmusiems Vidai ir Algimantui Kliučinskams iš Užlieknių kaimo (tiesa, jiems dovanas į namus žadėjo nuvežti „Ambrozijos“ komanda, nes ūkininkai į šventę neatvyko).
Kitą trečiosios vietos diplomą ir premiją atsiėmė Lina ir Mindaugas Balčiauskiai iš Juškaičių, kurie savo ūkyje augina mėsinius galvijus.
Antroji vieta šiemet atiteko Žemaičių Naumiestyje augalininkystės ūkį vystančiam Vytautui Kuzmai.
Konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtoju pripažintas Tomas Kazlauskas, vysto mišrų augalininkystės ir gyvulininkystės ūkį. Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, neslėpdamas pasididžiavimo savo seniūnijos ūkininku sakė, kad jis turi 500 galvijų ir valdo apie 1000 ha žemės.
Šiemet rajono ūkininkų šventėje koncertavo tautos numylėtinių duetas Irūna Puzaraitė-Čepononienė ir Marius Jampolskis. Jie tikrai sutraukė visus šventės dalyvius arčiau scenos, o kai kam tai buvo puiki proga ir pašokti.
Kitą dieną sekmadienį vyko šv. Mišios arkangelo Mykolo bažnyčioje.