„Moliūgų šventė organizuojama jau šeštąjį kartą. Norėjome, kad mūsų bendruomenė turėtų šventę, kuri susijusi su derliumi, su branda nes čia visgi žemdirbių kraštas. Nusprendėme duoklę atiduoti tai daržovei, kuri čia gerai auga ir yra visų mėgstama“, – sakė Krakių kultūros centro direktorius Robertas Dubinka.
50 – ne riba
Faktą, kad čia moliūgai gerai dera patvirtino ir... patys moliūgai. Į didžiausio moliūgo konkursą jų buvo pristatyta 10. Sunkiausią moliūgą užaugino krakiškė Jolanta Šedovienė. Jis svėrė 53 kilogramus.
„Nieko ypatingo nedariau, sėklas pasėjau į žemę ir tiek. Tiesa, šis moliūgas mane apgavo –turėjo būti oranžinis“, – sakė didžiausio moliūgo augintoja.
Antroji vieta atiteko Zitai ir Leonui Kundrotams. Jų užaugintas moliūgas svėrė 50 kg. O trečioji – Linai ir Giedriui Gaučams, kurių užaugintas moliūgas svėrė 42 kg.
Visi laimėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais – parduotuvės „Aibė“ dovanų čekiais.
Varžytuvių ir prizų lietus
Rungčių, draugiškų varžytuvių – tik spėk dairytis. Pirmieji atvykę į šventę dar spėjo paragauti labai gardžių, netikėtų desertų iš moliūgų ir išrinkti skaniausiąjį.
Taip pat vyko rudeninių moliūginių kompozicijų paroda-konkursas. Kiekvienas darbas – meniškas ir originalus – buvo vertas geriausiojo vardo.
Krakių darželio ir Krakių M. Katkaus gimnazijos auklėtiniai piešė „moliūgines nuotaikas“ – įvairiai nusiteikusius sodo gražuolius. Norintieji išmėgino jėgas moliūgų nešiojimo, kilnojimo, smiginio, mėtymo į krepšį, sunkiausio moliūgo kėlimo rungtyse.
Varžytuvių dalyviai įveikė ne tik didesnės auditorijos baimę – jų gebėjimai buvo vertinami ir žiūrovų, ir teisėjų – bet buvo apdovanoti įvairiais nuotaikingais prizais: kirpyklos paslaugomis, medaus produkcija, piniginiais prizais ar moliūgų sėklomis.
Daugelį prizų įsteigė aktyvūs bendruomenės nariai: verslininkai ir ūkininkai. Dailų kubiliuką priziniam fondui padovanojo nagingas meistras – Edmundas Bukauskas. Nugalėtojus apdovanojo Krakių kultūros centro renginių organizatorė Daiva Dubinkienė.
Muzikos ir geros nuotaikos šventė
Susirinkusiuosius sveikino ir šmaikščių žodžių negailėjo šventės vedėja, aktorė Violeta Mičiulienė įkūnijusi visiems gerai žinomą jumoristinį „moters be tabu“ Stefutės personažą.
„Norėtumėme, kad jūs į savo namus pasikviestumėte tuos, kurie toli, kad jie atvažiuotų, nukastų bulves ir sulauktų moliūgienės. Ir mūsų kiekvienais metais būtų vis daugiau“, – susirinkusiuosius sveikino V. Mičiulienė.
Šventinę nuotaiką susirinkusiems dovanojo žymus ansamblis „Eržviklo bandonijos“ (vadovė Gintarė Stirbienė) iš Jurbarko. Egzotiškuoju instrumentu, kuris į Lietuvą pateko iš Vokietijos dar XIX amžiaus pabaigoje, krašto dainas atliekantis ansamblis skaičiuoja penktąjį dešimtmetį.
Šventėje taip pat koncertavo ir Panevėžio krašto muzikantai „Nešpėtni bernai“. Sulaukusieji vakaro buvo apdovanoti ugningu pasirodymu: grožėjosi fakyrų dovanotu reginiu. Šventės organizatoriams padėjo daug darbščių savanorių ir miestelio draugų.
Šventėje taip pat viešėjo Vainotiškių ir Pociūnėlių bendruomenės jaunimas iš Kupiškio. Savo produkciją: duoną, girą, žemaitišką kastinį pristatė, taip pat sėkmingai sportinėse varžybose rungėsi Krakių miestelio iš Skuodo bendruomenė. Kulinariniais gabumais nenusileido ir vietos šeimininkės: jų padėjėjai kepė šašlykus, buvo galima įsigyti ir duonos gaminių.
Visi galėjo pasivaišinti gardžiais Pajieslio vaišnavų bendruomenės vegetariniais patiekalais: moliūgų sriuba, duona, saldumynais. Prie kultūros centro veikusioje mugėje buvo galima įsigyti sūrio, medaus, liaudies meistrų gaminių.
„Dar nei vienas nurytas blogas žodis nesugadino skrandžio“, – sakė šventė vedėja ir susirinkusius kvietė kuo dažniau vienas kitą pradžiuginti dėmesiu ir geru žodžiu.