„Šiandien mokytojai patiria labai daug iššūkių, turi daug įtampos, streso. Tas pavadinimas „prestižinė“ neatitinka šiandienos situacijos“, – Eltai teigė R. Popovienė.
Visgi, ministrė dėl neįgyvendinto tikslo neskuba kritikuoti konservatorių Vyriausybės.
„Nenorėčiau kritikuoti ar sakyti kažkokių pastabų, buvo tikrai nemažai ir darbų atlikta. Čia visas kompleksas priemonių, kuris lėmė, kad 2025 metais dar turime labai daug iššūkių. Bet, kaip ir minėjau, tie iššūkiai ir lemia (kad profesija nėra prestižinė – ELTA)“, – dėstė ji.
R. Popovienės vertinimu, šiuo metu reikia siekti, kad mokytojo profesija būtų ne prestižinė, o gerbiama ir įvertinta.
„Tam, kad mokytojai iš tiesų jaustųsi gerai, visų pirma reikia visuomenės palaikymo, mokytojo darbo įvertinimo. Manau, kad žingsnis po žingsnio ir pridedant politinius sprendimus, ir finansinius sprendimus, turime eiti link to, kad mokytojo profesija būtų ne kiek prestižinė, bet tiesiog gerbiama ir įvertinta“, – svarstė ministrė.
„Pirmiausia, turime išgirsti, bendrauti, kalbėti, o tuos sprendimus vėliau bus lengviau rasti“, – akcentavo ji.
Dar 2018 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM) vykusioje diskusijoje „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“ buvo išskirtos pagrindinės darbų kryptis: mokytojų rengimo ir profesinio augimo pertvarka, mokytojų darbo apmokėjimo ir mokyklų finansavimo pertvarka, palankios sąlygos mokytojams laisvai ir kūrybiškai dirbti, nauji ugdymo metodai ir priemonės, ugdymo turinio peržiūra.
ELTA primena, kad „Idėja Lietuvai“ iniciatyva prasidėjo dar 2017 m. rudenį ir kvietė visuomenę teikti idėjas, kaip kurti klestinčią valstybę ateities kartoms.
Viena idėjų – tikslas mokytojo profesiją paversti prestižine iki 2025 m.