Pasak VSF Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vedėjos Viktorijos Girinskienės, šis projektas svarbus sprendžiant įsisenėjusias edukologijos mokslinių tyrimų kokybės ir tęstinumo problemas Lietuvoje: fragmentiškai atliekamus mokslinius tyrimus, nepakankamą tarptautinį pripažinimą, mokslininkų, orientuotų į bendrojo ugdymo problemas ir pedagogų rengimą, trūkumą bei nepakankamą indėlį numatant švietimo politikos kryptis, mokymo programų modernizavimą.
„Norėdamas gauti paramą, doktorantas turi būti pakviestas studijuoti į vieną iš 200 geriausių pasaulio universitetų arba jau studijuoti jame, tuomet kreiptis į Valstybinį studijų fondą dėl paramos – dalyvauti konkurse „Kitas 100“, – cituojama V. Girinskienė.
Įstojusiems į edukologijos doktorantūrą geriausiuose pasaulio universitetuose ir įsipareigojusiems baigus studijas grįžti dirbti į Lietuvą numatoma skirti daugiau nei 45 tūkst. eurų per metus.
Pabrėžiama, kad edukologijos krypties doktorantai, norintys dalyvauti šiame konkurse, turi būti įstoję arba jau studijuojantys aukštosiose mokyklose, patenkančiose tarp pirmųjų 200 geriausių pasaulio universitetų bent viename iš trijų pasaulinių reitingų („Times Higher Education World University Rankings“, „QS World University Rankings“, „Academic Ranking of World Universities“ (ARWU).
„Jie gali teikti prašymą Valstybiniam studijų fondui ir pretenduoti į paramą studijų kainai padengti bei pragyvenimo išlaidoms. Baigę studijas studentai turi grįžti į Lietuvą ir dirbti čia trejus metus“, – nurodo VSF atstovai.
Iš viso iki 2027 metų balandžio numatoma finansuoti 15 doktorantų studijas geriausiuose pasaulio universitetuose, nurodo VSF.
Primenama, kad VSF rengiamas konkursas studijoms užsienyje „Kitas 100“ vyksta nuo 2018 metų, o per septynerius metus studijuoti išvyko 167 įvairių studijų krypčių bakalauro, magistro ir doktorantūros studentai.