Pažangos priemonėje numatyta, kad iki 2030-ųjų bus pastatytos naujos mokyklos Sudervės, Mickūnų ir Avižienių seniūnijose, o Zujūnuose bus įrengtas naujas darželis. Be to, Riešės gimnazijoje ketinama pastatyti naują sporto salę, o dabartinę tam naudotą patalpą paversti ugdymo erdve.
„Taip pat bus plečiama Bukiškio progimnazija, renovuojamos Šalčininkų Tūkstantmečio gimnazija, Buivydiškių pagrindinė mokykla ir jos skyriai. Visos statomos ir renovuojamos ugdymo įstaigos bus pritaikytos įtraukiajam ugdymui, vadovaujantis universalaus dizaino principais ir asmenų su negalia poreikiais“, – pažymi ministerija.
Be to, įgyvendinant Plėtros programos pažangos priemonę, skirtą įtraukiojo ugdymo plėtrai, ketinama jau esančiose įstaigose, kuriose vaikai mokomi lietuvių kalba, įrengti daugiau papildomų vietų.
„Įtraukusis ugdymas nėra tik vaikų, turinčių specialiųjų ugdymo(si) poreikių, ugdymas. Plačiąja prasme šis ugdymo principas susijęs su įvairių poreikių – tautinių, socialinių, kultūrinių ir kt. – atliepimu. Šiuo atveju, siekiame užtikrinti teisę vietovėse, kuriose ugdymas vykdomas tautinių mažumų kalba, mokytis valstybine kalba“, – teigė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas.
ŠMSM duomenimis, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose dabar veikia 11 ministerijos įsteigtų mokyklų ir darželių lietuvių ugdomąja kalba. Švietimo įstatyme numatyta, kad vietovėse, kuriose savivaldybė neužtikrina mokinių teisės mokytis valstybine kalba, gali būti steigiamos valstybinės mokyklos, kuriose ugdymo programos vykdomos valstybine kalba.