„Naujienomis buvo papildyta prieš naujus mokslo metus paruoša medžiaga lietuvių kalbos ir literatūros, dalykams. Tokia pat susisteminta informacija nuo šiol gali naudotis ir pradinių klasių, lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros, užsienio kalbų (pirmosios ir antrosios), gyvenimo įgūdžių, etikos ir fizinio ugdymo mokytojai“, – praneša ŠMSM.
Anot ministerijos, Nacionalinės švietimo agentūros specialistai ir toliau rengia ilgalaikius ugdymo planų pavyzdžius visiems dalykams, kurių vadovėlių, atitinkančių atnaujintas bendrąsias programas, leidyklos kol kas nespėjo išleisti.
Pranešama, kad per 2023–2024 m. buvo išleista 120 vadovėlių, atitinkančių atnaujintų programų turinį, o šiais metais dar planuojama išleisti 6 vadovėlius.
ELTA primena, kad praėjusių metų rudenį nelyginių klasių moksleiviams pradėjus mokytis pagal atnaujintas ugdymo programas, mokytojai atkreipė dėmesį į naujų vadovėlių trūkumą.
Reaguodama į nusiskundimus, Vyriausybė šių metų sausį priėmė sprendimą dvigubinti lėšas skaitmeninio ugdymo plėtrai: mokiniui bus skaičiuojama 20 eurų (iki šiol buvo 10 eurų). Taip pat nuspręsta vadovėliams ir mokymo priemonėms, įskaitant ir skaitmenines, skirti beveik 29 mln. eurų.