Taip pat jis pats nurodė dar kartą premjerės Ingridos Šimonytės prašysiantis jį atleisti iš ministro pareigų. Antrą prašymą ministras žada įteikti jau netrukus.
„Jau ne kartą teko ir pačiam prisiimti atsakomybę už sprendimus, kurių pats nepriėmiau. Daugiau to daryti nenoriu, tad šiandien ir viešai prašau premjerės priimti mano atsistatydinimą iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų“, – sakė G.Jakštas.
Jis informavo, kad pirmadienį gavo ir viceministro Ramūno Skaudžiaus atsistatydinimo prašymą, kurį tenkino.
„Įgyvendinus didesnę dalį tarpinių patikrinimų sesijos pripažįstame, kad ji nebuvo sklandi, o numatyti saugikliai nebuvo pakankami. Tai buvo pirmoji pilnos apimties patikrinimų sesija ir ji išryškino modelio trūkumus, kurie, deja, nepriartino mūsų prie patikrinimų tikslo.
Pirmiausia, patikrinimų užduotys buvo rengtos nepakankamai kokybiškai, nors prie jų dirbo autoritetingi švietimo bendruomenės nariai. Taip pat tarpinių patikrinimų kalendorius ir grafikas daliai bendruomenės pasirodė per sunkus organizaciškai.
Tuo pat metu atnaujintos ugdymo programos kėlė papildomo nerimo dėl pasirengimo patikrinimams, iššūkius sukėlė ir automatizuota vertinimo sistema“, – kalbėjo ministras G.Jakštas.
Dėl to, jo teigimu, atsakomybę prisiėmė pati ministerija ir jos nariai, taip pat Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).
„Vakar priėmiau viceministro R.Skaudžiaus, kuris buvo nuo pat pradžių atsakingas už tarpinių patikrinimų modelį ir jo įgyvendinimą, atsistatydinimo prašymą. Gerbiu jo sprendimą ir poziciją, kad klausimas turi būti sprendžiamas su nauju požiūriu ir energija, ir dėkoju jam už darbą“, – nurodė ministras.
Naujo išskaidyto egzaminavimo suformavimas patikėtas ministro patarėjai Agnei Liucilei Grickevičei.
G.Jakštas atsistatydinimo prašymą jau buvo pateikęs kovo mėnesį, naują prašymą I.Šimonytei jis žada nunešti antradienį.
Paklaustas, kaip ŠMSM darbą įsivaizduoju toliau, G.Jakštas akcentavo, kad ministerija ir visa švietimo sistema nėra pastatyta ant vieno ar dviejų žmonių.
„Ministerija, kaip aparatas, tikrai galės sėkmingai veikti. Mes jaučiame atsakomybę už sprendimus, dėl to ir padarėme apibendrinimą, įvertinome, kokios buvo padarytos sisteminės klaidos ir kaip reikėtų jas spręsti. Kas bus tas žmogus, kuris toliau ves ar sprendimus koreguos, tai jau priklausys nuo premjerės sprendimo“, – patikino G.Jakštas.
Tiesa, jis nesiėmė prognozuoti, ar šįkart premjerė jo prašymą patenkins, tačiau užsiminė kad sprendimas trauktis susijęs ir su I.Šimonytės komanda.
„Tiesiog įvardijau, kad tokiomis sąlygomis mums dirbti yra nelabai įmanoma, kadangi premjerės komanda labiau trukdo nei padeda ir ta darbo kultūra, kuri atkeliauja iš ten, man asmeniškai ir mano komandai yra nepriimtina“, – aiškino ministras.
Dėl tarpinių patikrinimų – naujienos
G.Jakštas pranešė žinią ir dėl pačių tarpinių patikrinimų – šių metų patikrinimų sesija bus laikoma pilotine.
„Šių metų tarpinių patikrinimų sesiją laikysime pilotine – vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi, ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į VBE galutinį balą“, – nurodė ŠMSM vadovas.
A.L.Grickevičė pranešė ir tai, kad matematikos ir lietuvių kalbos antrieji tarpiniai patikrinimai, kurie numatyti 12-oje klasėje, nevyks. Pasak jos, mokiniams, nedalyvavusiems tarpiniame patikrinime šiemet, bus sudaryta galimybė pilna apimtimi dalyvauti brandos egzamine.
„Būsimoms vienuoliktokų kartoms bus iš pagrindų atnaujintas išskaidyto egzamino modelis, kuriame bus eliminuotos problemos ir palikta galimybė dalį VBE atsiskaityti 11-oje klasėje“, – nurodė A.L.Grickevičė.
Atsiskaitymai, kurie yra VBE dalis, vyks ne ugdymo proceso metu, 11-okai turės galimybę už dalį turinio atsiskaityti baigdami 11 klasę ir turėti mažesnės apimties atsiskaitymą 12-oje klasėje, arba 12-oje klasėje atsiskaityti visa apimtimi.
„Kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais įvertinsime ir persvarstysime lietuvių kalbos ir literatūros patikrinimo kalbėjimo dalį. Ypatingą dėmesį skirsime ir užduočių rengimo problemoms spręsti, sukurdami tris užduočių rengimo pakopas“, – pridūrė A.L.Grickevičė.
Taip pat, pasak jos, netrukus bus sprendžiamas ir vadovėlių bei ugdymo medžiagos trūkumo klausimas.
Pasak ministro G.Jakšto, šiuo metu yra įgyvendinta apie 90 procentų tarpinių patikrinimų. Likę trys vyks maždaug po 4 savaičių.
„Sulaukti formalios tarpinių patikrinimų pabaigos, manau, kad nėra tikslinga – jau dabar galime apibendrinti rezultatus ir padaryti pagrindines išvadas, ir, be abejo, imtis veiksmų paaaiškėjusiems trūkumams taisyti“, – kalbėjo jis.