Septintoko tėvas – sutrikęs: sako, kad kojos traumą patyręs sūnus negauna nuotolinio ugdymo, įsikišo ir savivaldybė

2024 m. sausio 19 d. 14:25
Vienoje iš Palangos mokyklų besimokančio paauglio tėvas sunerimęs – dar spalio mėnesį kojos traumą patyręs sūnus iki šiol priverstas mokytis nuotoliniu būdu, o pastarąsias kelias savaites, pasak vyro, jo atžala mokytis apskritai nebegali – nuotolinės pamokos sūnui esą nebevyksta.
Daugiau nuotraukų (8)
Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos direktorė Laimutė Benetienė pabrėžia, kad visos sąlygos ugdymui sudarytos, pamokų tvarkaraštis taip pat yra, tačiau tėvas pats nenori bendradarbiauti su mokykla.
Savo ruožtu Palangos miesto savivaldybė dėl šios situacijos jau atlieka tyrimą.
Mokykloje susižeidė dar rudenį
Į naujienų portalą lrytas.lt šią savaitę kreipėsi palangiškis, nurodęs, kad vienas augina septintoką sūnų, o dabar šio mokykloje susidūrė su problema – paauglys dėl kojos traumos esą nebegauna nuotolinio ugdymo, kurį iki šiol gavo kelis mėnesius.
„Palangos V.Jurgučio progimnazija, o konkrečiai mokyklos direktorė, antrą savaitę negeba suorganizuoti mano sūnui nuotolinio ugdymo, todėl vaikas apskritai nesimoko. Dar spalio pradžioje, šitoje mokykloje, kūno kultūros pamokos metu, mano sūnus patyrė kojos traumą, koją sugipsavo.
Tada mėnesiui gydytoja skyrė mums mokymą namuose – iki spalio 31 dienos“, – pasakojo vyras.
Pasak septintoko tėčio, nuotolinis ugdymas tuomet vyko sklandžiai, tačiau sūnaus koja netinkamai sugijo – gruodį teko atlikti operaciją. Moksleivis dar mėnesį buvo priverstas likti namuose.
„Šeimos gydytoja vėl davė mums nuotolinį mokymą iki gruodžio 31 dienos. Tiesa, labai sunku buvo su organizavimu – jau tada auklėtoja klausė, ar tikrai jūs norite nuotolinio, gi greitai atostogos...
Vaiko koja dar nesugijo, šiuo metu jis negali vaikščioti – gydytoja vėl liepė mokytis nuotoliniu būdu iki sausio 31 dienos“, – pasakojo palangiškis.
Jis teigė dar sausio 8-ąją nusiuntęs mokyklos direktorei ir klasės auklėtojai medicininę pažymą bei prašymą, kad skirtų vaikui mokymą iš namų. Tačiau, anot tėvo, pamokos sūnui tiesiog nebevyksta.
„Eina antra savaitė, o jis turėjo tik sausio 15 dieną vieną gyvenimo įgūdžių pamoką ir sausio 16 dieną vieną rusų kalbos pamoką. Ir viskas. Per didelius konfliktus sausio 16 dieną man pavyko gauti iš klasės auklėtojos sūnaus pamokų tvarkaraštį – jis patvirtintas sausio 11 dieną.
Tačiau net ir pagal jį nė viena pamoka nebuvo pravesta. Kyla įtarimas, kad jis atbulinės datos, nes kito paaiškinimo, kodėl nėra privalomo ugdymo, aš neturiu. Mano vaikas antrą savaitę nedalyvauja ugdyme.
Dėl patirtos traumos jis ir taip praleidžia daug pamokų, bet kai antrą savaitę negali ar nenori suorganizuoti pamokų, tai ima tik pyktis – kaip jis vėliau pasivys klasiokus? Paskutinė lietuvių kalbos pamoka jam išvis buvo tik gruodžio 19 dieną. Ar šitiek nedalyvauti ugdyme yra dar mažai?“ – skundėsi septintoko tėvas.
Mokyklos direktorei vyras teigė skundus rašęs „beveik kiekvieną dieną“.
„Bet situacija negerėja – tik aštrėja“, – aiškino jis.
Su tėvu „negali susišnekėti“
Palangos V.Jurgučio progimnazijos direktorei L.Benetienei ši situacija žinoma. Pasak ugdymo įstaigos vadovės, su paauglio tėvu vyksta tam tikri nesusipratimai, tačiau ji patvirtino ir tai, kad dalis nuotolinių pamokų iš tiesų nevyko.
„Yra taip, kad tvarkaraščio, kuris yra sudarytas, tėtis neateina pasirašyti. Bet čia nieko tokio – pagal tvarkaraštį pamokos vis tiek vyksta, jos vyksta nuotoliniu būdu, ir pora pamokų buvo nukeltos dėl to, kad mokytojai vieną kartą dalyvavo meninio skaitymo konkurse, o kitą kartą buvo kvalifikacijos tobulinimo seminarai. Tik toks dalykas yra.
Yra sudarytas tvarkaraštis ir pamokos tikrai vyksta. Kelios pamokos nevyko dėl mano išvardintų priežasčių, o tėtis šitų dalykų nepripažįsta. Visada stengiamės atliepti visus vaiko poreikius ir vaiko interesus, bet kažkaip šį kartą tėtis kažkodėl ne visai taip vertina situacijas“, – komentavo L.Benetienė.
Pasak progimnazijos direktorės, nuotolinis ar namų mokymas yra skiriamas pagal gydytojo pažymą – tokią pažymą mokykla gavo ir dėl septintoko, mokymas namuose jam esą yra skirtas.
„Jam tikrai yra skirtas, bet tėtis nepripažįsta, kad kvalifikacijos kėlimas yra tuo pačiu metu, kaip pamokos. Aš jam rašiau per elektroninį dienyną, kad mokytojos susisieks, ir susisiekė – ir su vaiku kalbėjo, ir kad pamoka bus nukelta, bet tėtis to nepripažįsta. Visokių situacijų mokyklose yra“, – aiškino L.Benetienė.
Ji prisipažino, kad iš septintoko tėvo gavo ir nepagarbių laiškų, tačiau vis tiek stengiasi palaikyti dialogą, paaiškinti vyrui visą situaciją.
„Jis kiekvieną savo laišką vadina skundu, o kad pamokos vyksta, tai tikrai. Pagal gydytojų pažymas nuotolinis mokymas vyksta dažnai, bet šitoje vietoje mes kažkaip sunkiai susikalbame su tėveliu. Buvo atvejis, kai jis buvo supainiojęs tikrąjį mokinių tvarkaraštį su mokymu namuose, tai kažkas yra...
Mes kreipiamės į jį visą laiką, bet jis į mokyklą neina, susirašinėja per dienyną. Būna ir nepagarbių laiškų“, – teigė V.Jurgučio progimnazijos vadovė.
Jau atlieka tyrimą
Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Nedzveckienė portalui lrytas.lt patvirtino, kad ši situacija savivaldybei žinoma, šiuo metu ji atlieka ir tyrimą.
„Yra atliekamas tyrimas, bet kol jis atliekamas, tikrai nieko nekomentuosime“, – nurodė savivaldybės atstovė.
Palangiškis teigė apie tai jau informavęs ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM).
„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija gavo Palangos V.Jurgučio progimnazijos mokinio tėvo skundą ir perdavė jį pagal kompetenciją tirti Palangos miesto savivaldybės administracijai.
Jei mokinys ilgai serga ar ilgai užtrunka jo sveikimo procesas po ligos, traumos, gydytojai gali skirti jam mokymą namuose. Gydytojų komisija paprastai nurodo, kiek ilgai mokinys turėtų būti mokomas namuose, gali tą laiką pratęsti, taip pat gali pateikti mokyklai rekomendacijas, kaip mokymo procesas namuose galėtų būti organizuojamas.
Pavyzdžiui, mokinys gali būti ugdomas kontaktiniu būdu, kai į namus pagal tam tikrą tvarkaraštį atvyksta mokytojas, ar nuotoliniu būdu. Mokant namuose mokiniui yra skiriama pusė mokymosi valandų (t.y. pamokų).
Pavyzdžiui, jei penktokams yra skirtos 26 pamokos mokykloje, tai mokantis namuose bus skiriama 13 pamokų“, – rašoma ministerijos portalui lrytas.lt pateiktame atsakyme.
PalangaMokyklaNuotolinis mokymasis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.