Profesinės sąjunga tikisi, kad Seimo nariai įsiklausys į mokytojų prašymą kitų metų biudžete numatyti didesnį mokytojų atlyginimų kėlimą – po 15 proc. nuo sausio ir nuo rugsėjo. Vyriausybės parengtame biudžeto projekte, kurį antradienį turėtų patvirtinti parlamentarai, numatyta pedagogų atlyginimus didinti po 10 procentų nuo sausio ir tiek pat nuo rugsėjo.
Streikuojančių mokytojų teigimu, tokiu biudžeto projekte numatytu atlyginimų didinimu „geriausiu atveju bus kompensuota infliacija“. Taip pat profsąjungos atstovai įsitikinę, kad darbo užmokestį didinant po 10 proc. nebus pasiektas 130 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio (VDU) tikslas, numatytas politinių partijų susitarime dėl švietimo.
Profsąjunga yra pareiškusi nepasitikėjimą ir Vyriausybės atliktais vidutinio mokytojų darbo užmokesčio skaičiavimais. LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko teigimu, pozicijoje ir opozicijoje esantys Seimo nariai balsuodami dar gali ištaisyti ydingą darbo užmokesčio skaičiavimą ir pritarti mokytojų siūlymams didinti atlyginimus labiau nei numatė Vyriausybė.
„Seimo narių balsavimas galėtų būti lemtingas tikintis pokyčių. Priešingu atveju biudžeto patvirtinimas, neatsižvelgiant į susidariusią situaciją, tik dar labiau pagilintų krizę švietimo sistemoje. <...> Su šita Vyriausybe toliau nebus prasmės derėtis, jeigu jie nepriims to sprendimo, kurio tikisi iš jų visuomenė“, – sako streiką atnaujinančių mokytojų lyderis.
ELTA primena, kad rugsėjo 29 dieną pradėtas streikas buvo atnaujintas lapkričio 22-ąją, švietimo darbuotojų profesinei sąjungai su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) nesutarus dėl mokytojų keltų reikalavimų: darbo užmokesčio pedagogams, darbo krūvio sandaros ir mokinių skaičiaus klasėse mažinimo.