Redakcijos užkulisius pamatyti pakviesti mokiniai ne tik sužinojo, kaip vyksta darbas ieškant, tvarkant, rengiant medžiagą iki tol, kol ją pamato skaitytojai ir žiūrovai, bet ir patys išbandė savo jėgas.
Pamokas mokiniams veda patyrę žurnalistai, portalo vystymo vadovė Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė, redaktoriaus pavaduotojas Martynas Suslavičius ir lrytas.tv redaktorė Gintarė Valancevičiūtė-Stanikūnė.
„Jauniems žmonėms labai naudinga pamatyti darbo užkulisius iš arti dar prieš patiems įsiliejant į darbo rinką. Matome, kai studentai ar net dirbti pradėję kolegos nusprendžia ieškoti kitos srities. Į žurnalistikos pamokas atėję moksleiviai turi klausimų ne tik apie mūsų darbą, bet ir apie savo pasirinkimus, dvejones.
Dalyvaudami šiame projekte ne tik galime pasidalyti žiniomis, bet ir kalbėtis apie aktualias mokykloms, jauniems žmonėms temas. Nusprendėme mokiniams parodyti, kad žurnalistai dirba visur, ne tik redakcijose, kaip dažnai įsivaizduojama. Pamokas vedame ir Seimo lankytojų centre, už kurio sienų verda miesto ir politinis gyvenimas“, – sakė G.Ališauskaitė-Bagušauskienė.
Praėjusią savaitę lrytas.lt vedamą pamoką stebėjo jau ne pirmą kartą į Lietuvą atvykę projekto „Vilnius yra mokykla“ stebėtojai „Bloomberg Philanthropies“ fondo atstovai.
„Bloomberg Philanthropies“ atstovės Aparna Ramanan ir Cathy Watts bei konsultacijos įmonės „Delivery Associates“ projektų vadovai Thiago Lamelo ir Sarah Mourney kartu su EDU Vilnius direktore Une Kaunaite ir projekto vadove Snieguole Kavoliūniene ne tik stebėjo pamoką, bet ir bendravo su mokiniais, mokytojais, lrytas.lt žurnalistais, aptarė projekto vertę.
Atsiliepimu po dalyvavimo lrytas.lt pamokoje pasidalijo ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai:
„Šiais laikais girdime, jog beveik kiekvienas gali būti „žurnalistas“. Jam tereikia parsisiųsti programėlę ir paskelbti savo nuomonę. Turi visas galimybes tapti populiarus ir surinkti daug sekėjų. Tačiau ar tai neiškraipo mūsų supratimo, ką išvis reiškia žurnalistas. Būtent šioje edukacijoje mokiniai įsigilino į pačią sąvoką žurnalistika ir kokių įgūdžių reikalauja ši specialybė. Viskas neužsibaigė teorinėmis žiniomis – tai, ką dalyviai sužinojo, galėjo pritaikyti praktinėse užduotyse, kur tobulino savo kalbėjimo bei rašymo gebėjimus.
Mano nuomone, tokios veiklos padeda jaunimui suprasti, kokioje srityje jie save mato. Kuo anksčiau supranti, ko tu pats nori ir ko iš tavęs tikisi, tuo lengviau išsigrynint savo tikslus ir juos kuo greičiau bei efektyviau pasiekti. Kalbėdami su savo srities specialistais, gauname daug galimybių ir patarimų, kuriuos galime pasinaudoti netgi už mokyklos ribų.“
Vilniaus moksleiviai kviečiami dalyvauti pamokose „Žurnalistas vienai dienai“ ir pamatyti, kaip veikia redakcija, sužinoti, kaip ir ką dirba žurnalistai bei reporteriai bei kas lieka už kadro. Registruotis į pamokas galite čia: Vilnius yra mokykla.
Buvusio Niujorko mero Michaelo Bloombergo fondo „Bloomberg Philanthropies“ rengiamame 2021–2022 m. pasauliniame merų iššūkyje Vilnius pateko tarp 15 pasaulio miestų, laimėjusių po 1 mln. JAV dolerių savo idėjos įgyvendinimui. Pergalę Lietuvos sostinei garantavo konkursui pateikta idėja paversti visą miestą mokymosi erdve. Siekiame, kad per 3 metus 10 proc. visų pamokų vyktų ne klasėse, o įvairiose Vilniaus erdvėse, institucijose, įmonėse.