Iš beveik 40 metų veikiančios baleto mokyklos – pagalbos šauksmas: savivaldybė nori ją naikinti, bet miesto valdžia ramina

2023 m. spalio 18 d. 19:30
Beveik 40 metų Vilniuje veikiančios baleto mokyklos „Nuotaika“ bendruomenė šaukiasi pagalbos – įstaigos vadovė tvirtina, kad savivaldybė ją jau netrukus ruošiasi likviduoti.
Daugiau nuotraukų (4)
Nerimą esą jaučia ir moksleivių tėvai, mat tai, anot jų, nėra tiesiog būrelis po pamokų, o baleto meno jų atžalos sistemingai mokėsi net ir po 10 metų, iki šiol ją baigus išduodami ir svarbūs pažymėjimai.
Visgi, sostinės savivaldybė ramina – miestas imasi reorganizacijos proceso, tačiau įtakos vaikams, jų tėvams ir mokytojams tai neturės.
Studijos ateitis – miglota
Baleto studijos „Nuotaika“ vadovė Olga Tamašauskienė portalui lrytas.lt aiškino, kad savivaldybė miestui priklausančią mokyklą siekia uždaryti ir prijungti ją prie buvusio sostinės vaikų ir jaunimo centro – „Hobiverse“.
„Praktiškai mus nori uždaryti, nes yra mūsų, kaip įstaigos, likvidavimo raštas, ir viso mūsų turto perdavimas „Hobiverse“. Ką tai reiškia? Kad naikinamas visas aparatas – direktorius, pavaduotojas ugdymui, ūkio vedėjas. Visas aparatas, kuris aptarnauja moksleivių kūrybos ir mokymo centrą, kurį lanko apie 500 vaikų.
Atseit bus filialas, mokytojai dirbs sau, ir kažkas iš to jaunimo centro vadovaus. Tai jie pasiims visas valandas, bet ne faktas, kad sudarys sutartis su buvusiais darbuotojais“, – baiminosi O.Tamašauskienė.
Paklausta, kodėl, jos žiniomis, savivaldybė ėmėsi tokių veiksmų, baleto studijos vadovė spėjo, kad miestas tokiu būdu greičiausiai bando ir sutaupyti.
„Jie nutarė sutaupyti, turbūt galvoja, kad direktorių atlyginimai yra per dideli ir tokiu būdu nori sutaupyti biudžeto lėšas. Bet, pavyzdžiui, mūsų mokykla yra formalųjį ugdymą papildanti mokykla. Ką tai reiškia?
Mes esame ne būrelis, mes esame mokykla, kuri yra ilgalaikė, kurios programa skirta 10-iai metų, ir vaikai čia mokosi 7–10 metų, gauna neformalaus švietimo ugdymo pažymėjimą.
Užsiėmimai vyksta 4 kartus per savaitę – jeigu mes pereiname į neformalųjį ugdymą ir tampame būreliu, nėra tęstinumo, vaikai ateis tik praleisti laiką du kartus per savaitę“, – kalbėjo O.Tamašauskienė.
Ji pridūrė, kad likvidavimo atveju kalbėti apie kokybišką mokymo programą ir aukštesnį baleto mokymosi lygį jau nebebūtų prasmės. Tiesa, galutinį sprendimą dėl studijos „Nuotaika“ likimo dar turės priimti Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
„Galvoju, kad atsižvelgs, jog negalima sunaikinti. Dabar vaikai eina į užsiėmimus šalia savo namų, paskui valandos bus perduotos tai didžiulei struktūrai – neaišku, ar veiks tas klubas, ar jo išvis neliks.
Mūsų kolektyvas susikūrė 1985 metais Mokytojų namuose. 1991 metais jau buvo įkurta studija „Nuotaika“ – po 10 metų darbo pamatė mūsų rezultatus, pamatė, kad yra tęstinumas ir programa atitinka visus reikalavimus, mes pradėjome išduoti neformalaus švietimo pažymėjimą. Tai yra savivaldybės mokykla nuo 1991 metų“, – portalui lrytas.lt aiškino įstaigos vadovė.
Baletą šioje studijoje iki šiol lanko 130 vaikų.
„Vieno vaiko išlaikymas kainuoja savivaldybei tik 80 eurų, tai žinote, čia juokingi pinigai“, – svarstė O.Tamašauskienė.
Studijos vadovė neslėpė nusivylimo – esą baletą lankantys jaunuoliai ir vaikai daugybę metų demonstravo puikius rezultatus, įstodavo į geriausius universitetus.
„Pagalvokite, kolektyvas gyvuoja nuo 1985 metų, mes savo laiku atstovavome šaliai pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse, „atidarinėjome“ Mindaugo paminklą, dalyvavome televizijos laidose. Jau nekalbu apie tarptautinius konkursus ir projektus. Mūsų šokėjos puošdavo tikrai ne vieną renginį ir tikrai yra aukštas pasiruošimo lygis. Mūsų vaikai įstoja į aukštąsias mokyklas Anglijoje, Lenkijoje netgi su stipendijomis“, – pasakojo O.Tamašauskienė.
Pasak jos, nerimą jaučia ir vaikų tėvai, kurie taip pat yra suinteresuoti, kad pokyčių mokykloje nebūtų.
„Tėvai ir pakėlė visą tą triukšmą, taip pat ir socialiniuose tinkluose. Mes net nesitikėjome, bet daugiausia iniciatyvos ir yra iš jų pusės. Jeigu vaikas lanko 10 metų, ir staiga pasako, kad nežinia, kas čia ir kur bus, ir apskritai neaišku, ar mokykla išliks“, – kalbėjo O.Tamašauskienė.
Savivaldybė skuba raminti
Komentarą dėl šios studijos pateikė ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pasak jos atstovo Gabrieliaus Grubinsko, šiuo metu Vilniuje yra 13 neformalaus vaikų ir/ar jaunimo švietimo įstaigų, pavaldžių sostinės savivaldybei. 12 iš jų administracinės struktūros esą nebuvo peržiūrėtos ir tobulintos ilgą laiką, nors poreikis tam egzistavo.
„Todėl savivaldybė imasi reorganizacijos proceso, tačiau jis įtakos vaikams, jų tėvams ir mokytojams neturės. Įstaigos yra likviduojamos, nes pagal galiojančius teisės aktus biudžetinės įstaigos negali būti prijungtos prie viešosios įstaigos.
Kiekvienai likviduojamai įstaigai bus steigiami Sostinės vaikų ir jaunimo centro „Hobiverse“ filialai, kurie veiks tose pačiose patalpose, vykdys tuos pačius užsiėmimus, kainos nebus keičiamos“, – nurodė jis.
Pasak G.Grubinsko, baleto pamokos vyks ta pačia apimtimi, toje pačioje vietoje ir už tą pačią kainą kaip ir iki šiol.
„Optimizacijos procesas leis sukurti vieningą įstaigų struktūrą, kokybės standartą, turėti bendrą inventorių. Taip pat bus sutaupoma ne mažiau kaip po 1 mln. eurų per metus – šios lėšos bus nukreiptos į neformaliojo vaikų švietimo krepšelio didinimą ir darbo su jaunimu tobulinimą“, – rašoma portalui lrytas.lt pateiktame sostinės savivaldybės atsakyme.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.