„Susitikime su premjere ir finansų ministre dar kartą svarstėme darbo užmokesčio didinimo pedagogams variantus, finansines galimybes. Norime labai atsakingai pasirengti derybų tęsiniui šį penktadienį ir pristatyti atnaujintus skaičiavimus“, – Eltai perduotame komentare sako G. Jakštas.
„Kol kas vyksta parengiamasis darbas“, – patikslino G. Jakštas.
Penktadienį G. Jakštas su pedagogų profesinėmis sąjungomis susitiks iš naujo derėtis dėl mokytojų darbo užmokesčio didinimo galimybių.
Antradienį vykusiame tokiame susitikime, G. Jakštas siūlė kitais metais mokytojų darbo užmokestį didinti 20,5 proc. Vis dėlto, su pasiūlytu atlyginimų didinimu pedagogų profsąjungų vadovai nesutiko, todėl sutarimas nebuvo rastas.
ELTA primena, kad nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) rugsėjo 15 d. jau dalyvavo įspėjamajame streike, o nuo rugsėjo 29 d. praneša planuojantys tikrąjį streiką.
A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.
LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.
Apie prisijungimą prie streiko rugpjūčio pabaigoje pranešė ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Jos pirmininkas E. Milešinas informavo, kad jo vadovaujama mokytojų profsąjunga svarstys skelbti streiką, jeigu nepavyks susitarti dėl iškeltų reikalavimų.
LŠMPS yra iškėlusi keturis reikalavimus, susijusius su atlyginimų kėlimu, klasių mažinimu, mokytojų etato struktūra ir švietimo pagalbos finansavimu.