„Šiemet VIKO pasirinko gausiausias šimtukininkų būrys tarp Lietuvos kolegijų. Džiugu, kad visuomenėje pamažu nyksta klaidingas įsitikinimas, jog aukščiausiais balais mokyklas baigę abiturientai turėtų rinktis tik universitetines studijas. Jaunimas puikiai supranta, kad daug svarbiau yra tai, ką studijuoji, o ne kur“, – teigia VIKO direktorė dr. Žymantė Jankauskienė.
Į valstybės finansuojamas studijų vietas VIKO šiais metais pakviesti 1 257 stojantieji. Likę 786 kviečiami studijuoti valstybės nefinansuojamose studijų vietose.
„Šiemet tarp stojančiųjų į VIKO populiariausios buvo tarptautinio verslo, programų sistemų, vaikystės pedagogikos ir bendrosios praktikos slaugos studijos“, – teigia VIKO Studentų priėmimo organizavimo vadovė Anželika Slimanavičienė.
Populiarumo paslaptis
Anot dr. Ž.Jankauskienės, VIKO populiarumo tarp stojančiųjų priežasčių yra net kelios: platus studijų krypčių pasirinkimas, aukšta studijų kokybė, galimybė gilinti žinias užsienyje, aukštas įsidarbinimo lygis.
„Kolegijoje studijas vykdome net 27 skirtingose studijų kryptyse – nuo menų iki inžinerijos. Pernai rudenį Studijų ir kokybės vertinimo centro (SKVC) sudaryta nepriklausoma tarptautinė ekspertų grupė VIKO įvertino kaip geriausią kolegiją Lietuvoje. Šiuo metu kolegija priklauso 13 tarptautinių asociacijų, esame pasirašę 285 bendradarbiavimo sutartis su įvairiomis organizacijomis ir aukštojo mokslo institucijomis 46 šalyse. Net 80 proc. mūsų absolventų įsidarbina per pirmuosius metus po studijų baigimo, 7 iš 10 dirba jų išsilavinimą atitinkančiuose sektoriuose“, – naujausią statistiką apie studijas VIKO pristato dr. Ž.Jankauskienė.
Kiekvienos aukštosios mokyklos svarbiausias tikslas – užtikrinti aukščiausią studijų kokybę, įsitikinusi VIKO direktorė: „Tik taip įmanoma stiprinti Lietuvos akademinę bendruomenę, valstybinį ir verslo sektorius.“
Būsimų pokyčių nebijo
Nuo kitų metų įsigalios Mokslo ir studijų įstatymo pataisa, numatanti, kad Lietuvos aukštosiose mokyklose norintys studijuoti jaunuoliai privalo būti išlaikę bent tris valstybinius egzaminus, tarp kurių privalomi – lietuvių kalbos ir matematikos.
„Kai kurios kolegijos, ruošdamosi kitais metais galimam mažesniam stojančiųjų skaičiui, šiemet minimalų stojamąjį balą sumažino iki 2 ar net 1. VIKO tokių priemonių nepalaiko, patys nesiėmė ir nesiims. Esame ramūs, nes žinome, kad mūsų kolegijoje studijuoti jaunuoliai renkasi ne dėl žemo stojamojo balo, o dėl jiems patrauklių mokymosi sąlygų ir ateities karjeros galimybių“, – sako dr. Ž.Jankauskienė.
Direktorė pastebi, kad mažesnėms kolegijoms, nerimaujančioms dėl galimo stojančiųjų skaičiaus kritimo kitais metais, galimas sprendimas jau pateiktas. Tai – Vyriausybės patvirtintas 2023–2024 metų valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo veiksmų planas.
„Kolegijų sektoriaus optimizavimas ne tik leistų pasiekti aukštesnę studijų kokybę, bet ir padėtų užtikrinti personalo, mokslinių tyrimų bei bendradarbiavimo su verslo sektoriumi augimą“, – teigia VIKO direktorė dr. Ž.Jankauskienė.
Primename, kad rugpjūčio 21–24 d. vyks antrasis priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas, kurio metu stojantieji galės teikti prašymus į likusias laisvas studijų vietas. Kvietimai studijuoti bus išsiųsti rugpjūčio 28 d.