Vilniuje – šimtukų lietus: abiturientai pasidalijo, kaip pavyko pasiekti aukščiausius egzaminų rezultatus

2023 m. liepos 20 d. 14:40
Daugiau nei po vieną šimtuką valstybiniuose brandos egzaminuose pelnę jaunuoliai atviri – be sunkaus darbo tokių rezultatų nepasieksi. Beveik šimtas mokyklas jau netrukus baigsiančių gabiausių Vilniaus abiturientų ketvirtadienį sostinėje atsiėmė ir specialiai jiems skirtus apdovanojimus.
Daugiau nuotraukų (79)
Naujienų portalas lrytas.lt būsimųjų studentų pasiteiravo, koks yra šimtukininkų sėkmės receptas ir kiek laiko reikia skirti, norint pasiekti tokias mokymosi aukštumas.
Draugės egzaminams ruošėsi kartu
Į daugiausiai šimtukų pelniusių sostinės abiturientų apdovanojimų ceremoniją sostinės šv. Jonų bažnyčioje ketvirtadienio rytą atskubėjo dvi draugės – Vilniaus licėjaus dvyliktokės Emilija ir Simona. Jų sąskaitoje – net po tris šimto balų įvertinimus.
„Iš lietuvių kalbos, matematikos ir anglų“, – išvardijo Emilija.
„O aš gavau iš lietuvių, matematikos ir biologijos“, – pridūrė Simona.
Draugės tikino net ir egzaminams besiruošusios kartu, išbandė įvairiausius mokymosi metodus.
„Žinoma, prieš pat egzaminus reikėjo viską pereiti iš naujo, pasižiūrėti, pasikartoti. Svarbu yra nuolatinis darbas, nes nemanau, kad galima labai daug išmokti, jei mokaisi paskutinę naktį ar paskutinę savaitę.
Mes abi turime daug skirtingų mokymosi metodų. Pavyzdžiui, aš negaliu mokytis visada vienodai, visą laiką kaitalioju tuos būdus. Mes esame draugės, tai visada kartu ir mokėmės – manau, ir tai padėjo.
Taip pat svarbu jausti motyvaciją – jaučiau ją ir iš mokyklos, tėvai visada padėjo, motyvavo. Ir pati visada norėjau gerai mokytis, todėl kreipiau į tai daug dėmesio. Manau, dėl to egzaminai pasisekė taip gerai“, – svarstė Emilija, nuo rudens Olandijoje studijuosianti tarptautinio verslo administravimą.
O štai Simona ketina rinktis odontologijos studijas Lietuvoje.
„Mokiausi visus 12 metų, labiausiai galbūt pastaruosius du metus, o jau labiausiai intensyviai – paskutinius du mėnesius“ – sakė Vilniaus licėjaus abiturientė.
„Manau, yra du svarbiausi dalykai – turėti tikslą, ypač, jeigu stojimui reikia aukštų balų – o antras dalykas yra daug klausinėti mokytojų. Visada aiškintis ir išeiti iš pamokos žinant viską, kas tau neaišku, o tuomet namie liks tik pasikartoti“, – pabrėžė Simona.
Paklaustos, kaip suderinti mokymąsi ir laisvalaikį, kad nenukentėtų nė viena iš šių gyvenimo sričių, merginos prisipažino, kad viskas priklauso tik nuo paties žmogaus požiūrio.
„Kai atėjome į savo mokyklą 9 klasėje, auklėtoja pasakė: Licėjus yra ne mokykla, o gyvenimo būdas. Manau, kad tai labai gerai atspindi mokymosi atmosferą ir mūsų gyvenimą tuos ketverius metus. Man labai patinka mokytis, dėl to ir mano laisvalaikis labai dažnai susijęs su mokslais.
Mėgstu mokytis ir papildomai, ne tik mokykloje. Kartu su draugais kalbėjomės apie įvairius pasaulio įvykius, kurie dažnai buvo aktualūs ir mokyklos dalykuose. Kiekvienas turi skirtingą suvokimą apie laisvalaikį, bet, man atrodo, kad mano gyvenimas šiuos ketverius metus buvo labai geras. Nieko nekeisčiau“, – teigė Emilija.
Simonai labai padėjo ir dar vienas mokymosi būdas – padėti mokytis kitiems.
„Laisvalaikiu vaikščiodavome, anglų kalbos egzaminui bandėme ruoštis tarpusavyje šnekėdamos angliškai. Man irgi labai patinka mokytis ir mokyti kitus, tai mano laisvalaikio dalį sudarė pagalba kitiems su mokslais – ir pažįstamų vaikams, ir mažesniems.
O vakarais išeidavau pasivaikščioti, pasportuoti. Bet tikrai nebuvo taip, kad kokiam mėnesiui atitrūkstu nuo mokslų“, – pridūrė Simona.
„Norėjau būti geriausia“
Taip pat Vilniaus licėjų jau beveik baigusi Augustė gali pasigirti keturiais šimtukais – aukščiausius įvertinimus ji gavo iš lietuvių kalbos, matematikos, anglų kalbos ir geografijos egzaminų. Mergina jau apsisprendė pasukti medicinos kryptimi.
„Turbūt reikia žinoti, dėl ko tai darai. Susidėlioti aiškią rutiną, turėti motyvacijos, bet tai irgi ateina iš to, kai žinai, dėl ko tai darai. Aš norėjau būti geriausia, norėjau sužinoti dalykus, nes man mokytis buvo įdomu ne tik dėl to, kad privaloma, bet man ir pačiai įdomu mokytis“, – portalui lrytas.lt sakė Augustė.
Abiturientė teigė, kad paskutinius pusę metų egzaminams ruošėsi labai intensyviai, net savaitgaliais. Tačiau laiko poilsiui, pasak jos, taip pat labai reikėjo.
„Svarbu pasilikti laiko poilsiui, kad galva būtų šviežia naujoms žinioms. Dažniausiai ilsėdavausi kartu su šeima, išeidavome pasivaikščioti, kad atpalaiduotume smegenis. Ne visada pavykdavo, bet šeima primindavo, kad reikia pailsėti, tai artimieji irgi labai svarbus paramos šaltinis“, – kalbėjo Augustė.
To paties Vilniaus licėjaus abiturientė Jorė taip pat užsidirbo keturis šimtukus – juos gavo iš anglų ir lietuvių kalbų, matematikos ir biologijos egzaminų. Tiesa, aukščiausio įvertinimo bent jau iš lietuvių kalbos Jorė teigė visiškai nesitikėjusi.
„Iš tikrųjų, nežinau. Tikėjausi, kad iš lietuvių kalbos gausiu mažiau, tai net buvo šokas. Nesitikėjau, nes niekada anksčiau negaudavau tokių rezultatų. Net nebuvo tokios minties“, – stebėjosi mergina.
Nors Jorė prisipažino turėjusi daug abejonių dėl būsimų studijų, nusprendė stoti į mikrobiologiją. Paklausta, kaip pasiekti tokių aukštų rezultatų, Vilniaus licėjaus abiturientė pabrėžė rutinos ir disciplinos svarbą.
„Kažkokio priverstinio darbo aš nejaučiau. Man patinka mokytis, tai daug priklauso ir nuo žmogaus. Galbūt svarbu mokytis tai, kas yra įdomu, nes mokytis tai, kame nematai prasmės ir kas tau neaktualu, natūralu, jog tai ir nepatinka“, – svarstė ji.
Įsitikinę, kad suderinti įmanoma viską
Bent keliais šimtukais džiaugtis gali ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos abiturientai Arvydas bei Elvinas. Arvydas geriausius rezultatus nuskynė lietuvių kalbos, matematikos ir anglų kalbos egzaminuose, Elvinas – lietuvių kalbos ir informacinių technologijų (IT) egzaminuose.
Būtent su IT abu jaunuoliai ketina sieti savo ateitį – Arvydas Vilnius TECH universitete ketina stoti į informatiką, Elvinas nori rinktis programų sistemų studijas Vilniaus universitete.
Vaikinų patarimai būsimiems abiturientams labai paprasti – tiesiog daug ir nuosekliai mokytis.
„Reikia ilgo ir sunkaus darbo. Jeigu yra spragos, būtinai reikia nebijoti jų taisyti, eiti į konsultacijas. Nes kuo ilgiau tos spragos yra, tuo gali būti blogiau.
Taip, dvyliktoje klasėje laisvo laiko jau buvo mažai, bet jei yra noro – viską galima suderinti“, – svarstė Arvydas.
„Aš kažkokios didelės meilės mokslui nejaučiu, bet tiesiog ramiai mokiausi. Man patinka domėtis, domėtis daugiau, nei yra mokykliniame kurse. Tai taip ir pavyko. Svarbiausia – nesiparinti dėl egzaminų.
Buvo tikrai paprasčiau, nei tikėjausi – gerai išsimiegi, ateini – tikrai nereikia iki nakties mokytis. Parašai ir eini toliau“, – pridūrė Elvinas.
Pelnė net penkis šimtukus
O štai įspūdingiausiais rezultatais gali pasigirti Vilniaus licėjaus abiturientė Ugnė. Jos sąskaitoje – net penki šimtukai. Juos ji pelnė iš lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, fizikos ir biologijos egzaminų.
„Nėra jokios sėkmės paslapties – reikia daug mokytis. Tik tiek“, – akcentavo mergina.
Ugnė sakė nuosekliai dirbusi jau nuo pirmos klasės, tačiau egzaminams skyrė itin daug dėmesio ir papildomo pasiruošimo.
„Prieš pat egzaminus tik tam konkrečiam egzaminui ir ruošiausi – daugiau nieko kito neveikiau, net nesportavau. Laisvalaikio nelabai turėjau. Pradėjau stipriausiai mokytis nuo balandžio mėnesio“, – portalui lrytas.lt sakė ji.
Pasak brandos atestatą netrukus gausiančios Ugnės, sklandžiam mokymuisi taip pat labai svarbu tinkamai planuotis visus darbus ir poilsį.
„Tam labai pravarti programa yra „Google“ kalendorius. Taip pat svarbu sportuoti, užsiimti kitomis veiklomis, kad būtų kuo daugiau įvairovės galvai. Ir muzika padeda“, – patarimais dalijosi šimtukininkė.
Ugnė ketina studijuoti cheminę inžineriją Vokietijoje.
„O jei liksiu Lietuvoje, dar nenusprendžiau“, – pridūrė ji.
Beveik 100 gabiausių abiturientų
Kaip skelbė Vilniaus miesto savivaldybė, šiemet mokyklą baigiančių vilniečių brandos atestatuose du ar daugiau šimtukų įrašyti beveik šimtui moksleivių. Daugiausiai jų Vilniaus licėjuje ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje. Net 20 sostinės mokyklų gali didžiuotis išugdžiusios abiturientus, surinkusius daugiau nei vieną šimtuką.
„Išlaikyti egzaminus daugiau nei vienu šimtuku tikrai ne atsitiktinumas, o sunkaus, atkaklaus darbo ir talento rezultatas. Didžiuojuosi, kad Vilnius išugdė dar vieną kūrybingų, drąsių ir gyvenimui pasiruošusių asmenybių kartą.
Tegul šis jūsų gyvenimo laimėjimas tampa tvirtu pagrindu naujiems iššūkiams. Kad ir kur nuspręsite tęsti mokslus, grįžkite į Vilnių – naujomis patirtimis ir idėjomis kurti mūsų mylimo miesto ateitį“, – į abiturientus kreipėsi Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Du ar daugiau maksimalių abitūros egzaminų įvertinimų puikuojasi 96 vilniečių brandos atestate. Net 20 Vilniaus mokyklų gali didžiuotis išugdžiusios abiturientus, kurie laikydami brandos egzaminus surinko du ir daugiau šimtukų: Vilniaus licėjus (25), Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija (15), Vilniaus jėzuitų gimnazija (13), Vilniaus Žirmūnų gimnazija (13), Vilniaus „Santaros“ gimnazija (2), Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija (2), Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazija (2), Vilniaus Antakalnio gimnazija (1), Vilniaus Gabijos gimnazija (1), Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus (1), Vilniaus Pilaitės gimnazija (1), Vilniaus Radvilų gimnazija (1), Vilniaus Trakų Vokės gimnazija (1), Vilniaus Tuskulėnų gimnazija (1), Vilniaus Užupio gimnazija (1), Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija (1), Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija (1), Vilniaus Žvėryno gimnazija (1), International Meridian School (1), VšĮ Šiuolaikinės mokyklos centras (1).
Tarptautinio bakalaureato programoje du ir daugiau aukščiausių įvertinimų gavo 11 abiturientų: Vilniaus licėjuje – 9 abiturientai, Tarptautinėje Amerikos mokykloje – 2.
Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo birželio 5 dieną lietuvių kalbos ir literatūros mokykliniu ir valstybiniu brandos egzaminu. Ji baigėsi birželio 27 dieną muzikologijos mokykliniu egzaminu.
Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) teigimu, egzaminų sesija vyko pakankamai sklandžiai. Sesijos metu fiksuoti vienetiniai nesklandumai ir bandymai pasinaudoti išmaniaisiais telefonais.
šimtukininkaiabiturientaišimtukai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.