„Po mokyklos baigimo pagalvojau, kodėl gi nepabandžius suvirintojo profesijos, nes suvirintojų labai trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Man niekada neteko anksčiau virinti, pirmą kartą pabandžiau mokykloje ir supratau koks tai yra sudėtingas darbas, reikalaujantis patirties“, – sako Dominykas.
Geri atsiliepimai, mokyklos bendradarbiavimas su verslo įmonėmis ir galimybė vieną dieną darbuotis laivų statykloje, Dominyką iš Mažeikių atvedė į Klaipėdą. „Niekada nežinojau, kad Klaipėdoje yra statomi tokie dideli laivai. Aš įsivaizdavau, kad tai gali būti 10 metrų ilgio valtys ar laiveliai, bet tikrai ne tokio dydžio projektai, kuriuos radau įsidarbinęs čia“, – savo pirmaisiais įspūdžiais dalijosi Dominykas.
Dominykas dirba dideliame kolektyve, pažintis su įmone prasidėjo dar besimokant Lindenau mokymo centre. Dėl šalyje vykdomos pameistrystės programos vaikinas galėjo ir dirbti, ir mokytis, ir gauti atlyginimą vienu metu. Dominykas sako, kad jį mokytis pameistrystės būdu labai motyvavo žinojimas, kad jis prisideda prie didelių laivų statybų. Klaipėdos regione veikiančiame Pauliaus Lindenau mokymo centre dėstoma nemažai jūrinių specialybių. Darbas jūroje, pasak plėtros vadovės Odetos Kupetienės, kelia savų iššūkių. Ji pamena, kad pradžioje buvo tikimąsi, kad įdiegta pameistrystės mokymosi forma sukels savotišką revoliuciją profesinio mokymosi srityje. Tačiau viskas vyksta šiek tiek lėčiau.
Pauliaus Lindenau mokymo centras yra pasirašęs ne vieną bendradarbiavimo sutartį su verslo įmonėmis. Būtent tai leidžia besimokantiems praktikos metu ar baigus praktiką sulaukti pasiūlymo likti dirbti įmonėje.
Kaip sekėsi Dominykui įsitvirtinti laivų gamykloje ir kokie jo ateities planai žiūrėkite laidoje „Kuriantys Lietuvą. Pameistrystė“ šeštadienį 17 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.