Dar prieš trejus metus SMK dėstytojo rolę išbandęs aktorius Simas Buziliauskas misiją perduoti savo patirtis studentams sėkmingai tęsia iki šiol. Klaipėdoje Kūrybos ir pramogų industrijų, Marketingo ir reklamos kūrimo bei Tarptautinio verslo ir komunikacijos studentams Simas dėsto ne vieną dalyką. Savo žiniomis ir patirtimis jis dalijasi Viešųjų ryšių technologijų, Socialinių medijų valdymo, Renginių režisūros ir Improvizacijos meno paskaitose.
Išties veiklus dėstytojas sako, kad gebėjimas viską suderinti – puikus pavyzdys studentams. „Dažnai jaunimas sako, kad nėra laiko, o aš jiems savo pavyzdžiu parodau, kad laiko tikrai užteks. Jiems skiriu net tik paskaitų laiką, leidžiu išlipti iš numatytų paskaitų ribų ir patirti realų gyvenimą“, – sako Simas Buziliauskas, savo paskaitas neretai perkeliantis į Klaipėdos pajūrį ar net realius projektus.
Patyriminio ugdymo metodą savo paskaitose naudojantis S.Buziliauskas pasakoja, kad jaunam žmogui svarbu išsikelti tikslą ir išmokti sąmoningai suvokti, kokias kompetencijas jis nori išsiugdyti.
„Prasidėjus naujam semestrui, jau pirmos paskaitos metu paklausiu studentų, kokį tikslą jie nori pasiekti, ko nori išmokti. Stengiuosi juos išgirsti ir eiti ta kryptimi, kuri juos domina. Visgi patyriminiame mokyme dažnai yra taip, kad paskaitos metu turi temą, bet nuo jos nuklysti, nes studentų susidomėjimo laukas pakrypsta į netikėtą pusę, o tada kartu su jais analizuoji situaciją ir tiesi kelią į rezultato pasiekimą.
Tie, kurie priima tokį mokymosi modelį – ruošiasi realiems darbams, o tie, kurie nori tik teorinės dalies, regis, yra labiau pasiklydę mokykliniame gyvenime ir nepriima suaugusių žaidimo taisyklių. Mokykloje jauni žmonės įpratę gauti informaciją, ją „atkalti“, o tada gavus pažymį tą informaciją iš galvos išmesti. Stengiuosi šį įprotį paneigti. Visada savo studentams sakau: tikslas – ne pažymys, o patirtis. Svarbu patirti, kas yra realus darbas bei patirtys, kurios ateityje palengvins tam tiktų užduočių atlikimą. Jie bus ne užsirašę tų užduočių seką, bet jas jau atlikę“.
Vienas iš ryškiausių Simo Buziliausko patyriminio mokymosi paskaitų rezultatų – SMK Aukštosios mokyklos organizuojamas jaunimo festivalis „VibeLift“, prie kurio prisidėjo ir Simo studentai. Balandžio mėnesį Kauno „Žalgirio“ arenoje nuaidėjęs festivalis sulaukė 6 tūkst. dalyvių, kurie turėjo progą sudalyvauti išskirtinėje programoje. Kol veiksmas vyko ant scenos, S.Buziliausko koordinuojami studentai užkulisiuose aktyviai kūrė turinį socialiniams tinklams, ėmė interviu iš žvaigždžių ir atsakingai atliko kitas paskirtas užduotis.
„Esu įsitikinęs, kad jauni žmonės turi unikaliausių idėjų, tereikia jiems duoti terpę jas įgyvendinti. Antrakursiams dėstydamas Socialinių medijų valdymą, paklausiau jų, ar būtų įdomu dalyvauti festivalyje ir prie jo prisidėti. Nusprendėme, kad galime prisidėti kurdami socialinių medijų turinį, konkrečiai „TikTok“ platformai“, – pasakoja Simas ir atskleidžia, kad jo studentai festivalio metu turėjo formuoti klausimus, kalbinti žvaigždes ir filmuoti interviu, o galiausiai susisteminti informaciją ir gebėti ją pateikti socialiniuose tinkluose.
„Renginys didžiulis ir ryškus, nemažai sudėtingų momentų tiek išorinėje, tiek vidinėje komunikacijoje. Ruošiantis festivaliui buvo ir nusivylimų, tačiau galiausiai viskas pavyko, renginio metu pasiskirstėme komandomis, nes komandinis darbas gyvenime labai svarbus. Iš viso dalyvavo apie keliolika studentų, kurie dar dabar prisideda prie galutinio rezultato įgyvendinimo montuojant festivalio metu nufilmuotą medžiagą“, – sako Simas.
„Tai buvo išties atsakingas darbas, kuriame jie turėjo suvaldyti savo studentišką azartą. Juk veiksmas visą dieną vyko arenos scenoje, o studentai turėjo atlikti konkrečias užduotis užkulisiuose“, – priduria SMK dėstytojas.
Simas Buziliauskas pasakoja, kad paskyręs tokio masto užduotį savo studentams, jis leido jiems ne tik išmokti atsakomybės, bet ir įgyti įvairiausių kompetencijų – planavimo, organizavimo, idėjų realizavimo, interviu ėmimo ir kt.
„Mano intencija yra užvesti studentus ant kelio, o jie turi išmokti sąmoningai tai priimti ir atsirinkti, kas jiems tinka labiausiai“, – baigdamas pokalbį šypteli Klaipėdos SMK Aukštojoje mokykloje dėstantis Simas Buziliauskas.
Studijos SMK
Iš viso SMK Aukštoji mokykla siūlo net 21 šiuolaikišką ir patrauklią studijų kryptį. Susidomėję patyriminiu mokymo metodu paremtomis studijomis užsitikrinti savo studijų vietą gali jau dabar. Tiesioginis stojančiųjų priėmimas į SMK valstybės nefinansuojamas (mokamas) studijų vietas, vykdomas iki rugsėjo 22 dienos, kai stojantysis stojimo prašymą teikia per SMK priėmimo portalą arba atvykęs į SMK Priėmimo komisiją.
Daugiau informacijos: https://www.smk.lt/lt/stojantiesiems/