Vilniuje dingus 15-mečiui – žinia mokykloms: reikia ruoštis

2023 m. vasario 9 d. 10:11
Paauglio Mykolo Davidonio dingimas šeštadienio popietę sukrėtė sostinės gyventojus ir Antakalnio gimnazijos bendruomenę. Paramos vaikams centro vadovės, psichologės-psichoterapeutės Aušros Kurienės teigimu, tokiais kritiniais atvejais mokykla pirmiausia turėtų sušaukti krizių valdymo komandą ir parengti informacinį pranešimą mokiniams.
Daugiau nuotraukų (12)
„Mokykloms pirma rekomendacija yra, kad kaip įmanoma greičiau susirinktų mokyklų krizių valdymo komanda, grupė. Jeigu tokios nėra pastovios, tai ji turėtų būti įsteigta tą pačią minutę, turbūt, kai gauta pirma žinia, kad yra įvykęs kažkoks įvykis – ar dingimas, ar nusikaltimas, ar savižudybė, ar kas tai bebūtų“, – LRT radijui sakė A. Kurienė.
„Ta grupė turėtų parengti tokį vieningą informacinį pranešimą, kuriame būtų tik tai, kas yra tiksliai žinoma. Jame turėtų būti informacija, kas yra daroma, ką darys mokykla, kokia pagalba bus kam teikiama arba kokios priemonės bus įgyvendintos“, – tęsė psichologė-psichoterapeutė.
Informacinis pranešimas, anot A. Kurienės, turėtų būti perskaitomas mokiniams kitą dieną po įvykusio krizinio įvykio.
„Ir tada paprastai yra grupiniai susitikimai, taip vadinamas toks ventiliavimas situacijos su grupe, štai, sakykime, su ta klase ar su kažkokia kita grupe, kur konkretus vaikas dalyvavo. Yra pasiūloma pagalba, nes vaikai gali būti paveikti individualiai. Vieni gal buvo artimi draugai, kiti galbūt ką nors leptelėjo išvakarėse, treti gal jaučia daug nerimo apie tai, kas įvyko“, – paaiškino paramos vaikams centro vadovė.
Anot jos, tokia pati pagalba turi būti suteikta ir mokytojams, kurie dirbo klasėje su dingusiu ar nusižudžiusiu vaiku.
„Nes irgi gali turėti labai įvairių jausmų, gali turėti daug liūdesio, gali baimės, gali kalčių kažkokių turėti. Mes visi esam žmonės ir tokioj netekties ar nežinios situacijoje reaguojame labai stipriai emocionaliai“, – pažymėjo A. Kurienė.
„Iš esmės, visa ta intervencija yra tam, kad mokykla kuo greičiau galėtų grįžti į normalią, įprastą rutiną ir normalią, įprastą veiklą“, – akcentavo prichologė-psichoterapeutė.
Jos teigimu, vienas iš geriausių metodų, kuris padeda krizių atvejais, yra kalbėjimasis, galimybė išsakyti jausmus ir pasidalinti pagalbos priemonėmis su kitais.
„Tai čia nėra kažkoks ilgalaikis ir labai sudėtingas procesas. Tai yra aiškiai struktūruotos intervencijos. Ir tada, kai jos įvyksta, tada atsiranda galbūt atskiri vaikai ar atskiri tėvai, kuriems reikia daugiau pagalbos. Bet pirminė tokia intervencija yra į visą mokyklos bendruomenę“, – pabrėžė paramos vaikams centro vadovė A. Kurienė.
ELTA primena, kad gausios pareigūnų ir savanorių pajėgos penktą parą ieško šeštadienį Vilniuje dingusio nepilnamečio.
Pranešimas policijoje apie dingusį paauglį Vilniuje gautas šeštadienį, apie 21 val.
dingo vaikaspsichologėMokykla
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.