Mokyklos dirba pagal ukrainietiškas mokymo programas, tačiau vaikai mokosi ir lietuvių kalbos. Abiejose mokyklose veikia neformalaus švietimo užsiėmimai, Tarptautinėje Ukrainos mokykloje veikia susikūręs Moksleivių parlamentas, mokyklos naudojasi Kultūros paso siūlomomis galimybėmis: vaikai lankosi muziejuose, edukacinėse veiklose.
„Kalbėdamasi su mokiniais džiaugiausi jų pilietiškumu, pilietine laikysena – mokiniai kaip galėdami padeda Ukrainoje likusiems žmonėms, gamina maskuojančius tinklus, šildančias žvakes. Ir visi trokšta kuo greičiau grįžti į savo Tėvynę, kai tik bus saugu ir galima grįžti ten, iš kur jie išvyko. Lietuva, mūsų mokyklos, mūsų žmonės labai šiltai priima ukrainiečių vaikus.
Padėsime visi, kiek reikės. Labai džiaugiuosi, kad nuo karo bėgantys vaikai čia randa prieglobstį, visokeriopą paramą, mokosi ir rengiasi kurti Ukrainą“, – po susitikimo kalbėjo ministrė J.Šiugždinienė.
Lietuvos mokyklas ir darželius lanko apie 12 tūkst. iš Ukrainos atvykusių vaikų. Lietuvių kalba mokosi 61 proc. mokinių, rusų k. – 20 proc, ukrainiečių k. – 17 proc.
Pagal Ukrainos programas dirba 3 savivaldybių mokyklos ir 3 nevalstybinės – dvi iš jų Vilniuje.
Vyriausybė šiais metais iki kitų mokslų pradžios skyrė 38 mln. Eur į Lietuvą dėl karo atvykusių ukrainiečių švietimo reikmėms finansuoti. Daugiausia lėšų, daugiau nei 31 mln. Eur, numatyta finansuoti vaikų ugdymą ir jų pavėžėjimą iki mokyklos ir atgal.
Per 2022 metus Lietuvos valstybė atvykusių ukrainiečių švietimui, įskaitant studijas aukštosiose mokyklos ir paramą tyrėjams, jau yra skyrusi beveik 28 mln. Eur.