Pasak ministerijos, gavusios finansavimą mokyklos galės susimokėti už patalpų nuomą ar jų išlaikymą, mokėti atlyginimus mokytojams, įsigyti vadovėlių ir kitų ugdymui būtinų skaitmeninių ar kitokių priemonių.
„Nuoseklus ir užtikrintas Lietuvos valstybės finansavimas, kai nustatyto dydžio lėšos tenka vienam vaikui, skatins lituanistinio švietimo prieinamumą, padės užtikrinti lituanistinio švietimo programų kokybę, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. – Dėmesio ir paramos užsienio lietuviams niekada nebus per daug. Jie yra neatsiejama mūsų tautos dalis, jų pagalba, žinios, darbo patirtis labai vertinga ir visada laukiama tėvynėje.“
Kasmet vienam vaikui bus apskaičiuojamas bazinis lituanistinio švietimo lėšų dydis. Šis bazinis dydis bus didinamas atsižvelgiant į mokyklos lituanistinio švietimo programos apimtį.
Lėšas galės gauti tik tos lituanistinio švietimo įstaigos, kurios bus registruotos Švietimo ir mokslo institucijų registre, jų moksleiviai – Mokinių registre, o vykdomos programos atitiks bendruosius lituanistinio švietimo programų kriterijus.
Švietimo ir mokslo institucijų registro duomenimis, užsienyje veikia 238 neformalios lituanistinės mokyklos, kuriose mokosi apie 9,5 tūkst. užsienio lietuvių vaikų, dirba per 1000 mokytojų.