Konfliktas Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijoje – moksleivių tėvai bando atsikratyti neįtikusia mokytoja

2022 m. lapkričio 18 d. 10:33
Raimonda Mikučionytė
Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje verda aistros – 3a gimnazinės klasės mokinių tėvai prašo įvertinti šios ugdymo įstaigos lietuvių kalbos mokytojos Birutės Valkiūnienės elgesį ir paskirti kitą lietuvių kalbos mokytoją.
Daugiau nuotraukų (3)
Tėvų prašymas, kurį pavyko gauti ir naujienų portalui JP, šįryt buvo išsiųstas V. Žemkalnio gimnazijos direktoriui Artūrui Totilui, Panevėžio miesto savivaldybės Tarybai ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijai.
Penkiuose puslapiuose surašytame gimnazistų tėvų prašyme nurodyta, kuo skundžiasi moksleiviai lietuvių kalbos pamokoje, kurią veda mokytoja B. Valkiūnienė.
Inicijavo susirinkimą
Nuo rugsėjo 1 dienos V.Žemkalnio gimnazijos 3a gimnazinės klasės mokiniams mokyti lietuvių kalbą buvo paskirta mokytoja B.Valkiūnienė. Ir jau spalio 10 dieną, šios klasės mokinių tėvai inicijavo tėvų ir mokytojos susirinkimą.
Jo tikslas – išklausyti mokytoją, ją įspėjant, kad susirinkimas šaukiamas dėl vaikų skundų tėvams apie mokytojos elgesį per pamokas, vaikų patiriamą psichologinę įtampą bei baimę mokytis lietuvių kalbos pamokose. Šiame susirinkime, iš 15 mokinių, kurie mokosi lietuvių kalbos pas minėtą pedagogę, dalyvavo 11 mokinių tėvų.
Pristatė programas
Susirinkimo pradžioje mokytoja, esą, įspėjo susirinkusius tėvus, kad su jais bendraus 40 min., ir pasakojo apie lietuvių kalbos mokymosi programas, apie mokymų programos spragas bei, kaip vaikai laikys valstybinius lietuvių kalbos egzaminus.
Likus iki susirinkimo pabaigos 15 min., tėvams mokytoją teko pertraukti, kad būtų sprendžiamas klausimas, dėl ko buvo sušauktas susirinkimas – išsakomi nuogąstavimai dėl mokytojos elgesio su mokiniais ir jų siekis spręsti susidariusią nemalonią situaciją.
Prašo mokytoją pakeisti
Mokytoja buvo informuota apie šias lietuvių kalbos pamokų metu kilusias situacijas, tačiau visas tėvų pastabas, esą, neigė: pastabos mokytojai B. Valkiūnienei surašytos dešimtyje punktų.
Gimnazijos direktoriaus pašoma pakeisti lietuvių kalbos mokytoją, o B. Valkiūnienei primenama, kad privalo vadovautis gimnazijos darbuotojų etikos kodeksu, pareigybių aprašymu ir kitais gimnazijos lokaliniais dokumentais.
Dalyvavo 5 mamos
V.Žemkalnio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja B. Valkiūnienė prisiminė vykusį susirinkimą, bet paaiškino, kad 11 tėvų nematė – buvo penkios motinos.
„Pradžioje susitikimo paprašiau 10 minučių ir norėjau informuoti apie programos apimtį, vertinimo kriterijus. Kad būčiau lakoniška ir objektyvi, per multimediją rodžiau informaciją. Netikėtai viena mama pertraukė, kad jau kalbu 13 minučių ir daugiau nesiklausys. Po to sekė vieni kaltinimai, grasinimai ir tvirtinimai, kad, esą, padarys viską, jog mokykloje nebedirbčiau. Dominavo viena mama, o kitos keturios klausėsi“, – pasakojo 34 metus gimnazijoje išdirbusi mokytoja.
Turi savo mokymo stilių
Pasak pedagogės, susitikimo metu buvo priekaištaujama, kam nurodžiau mokiniams turėti spalvas, neva tai yra visiška mokymo nesąmonė.
„Deja, nebuvo galimybės išaiškinti, kad praktiką, kai mokiniai spalvomis pasižymi savo konspektus, taikau ne vienerius metus, kad tai pasitvirtino. Dar norėjau pasakyti, kad, antra vertus, ant mano, mokytojos, stalo visada yra spalvų rinkiniai, kuriais pasinaudoja tie mokiniai, kurie savų spalvų neturi“, – kalbėjo B. Valkiūnienė apie mokymo metodus.
Neprisimena žodžio
Pedagogė niekaip negalėjo prisiminti ir žodžio „pitbulis“, kurį, anot skunde pasirašiusiųjų tėvų, ji išvadino vieną iš gimnazistų.
„Mano žodyne tokio žodžio nėra. Bandžiau išsiaiškinti, kuriam vaikui tai pasakiau. Klasėje, po susitikimo, aptariau kaltinimą ir paprašiau konkretų mokinį ar mokinius pasisakyti, kuriuos taip neva pavadinau, kad, žiūrėdama į akis, galėčiau nuoširdžiai atsiprašyti. Tačiau nė vienas nepasisakė, jog būčiau ką nors taip pavadinusi. Nevartoju tokio žodžio ir tuo labiau juo mokinių nevadinu. Apskritai, nesu linkusi mokinių spausti, rėkti ant jų, barti, kažkaip vadinti. Be to, sužinojusi, kad yra padarytas įrašas, paprašiau galimybę jį išklausyti. Deja, buvo atsakyta, kad įrašo neleis klausytis“, – stebėjosi B. Valkiūnienė.
Mokosi, kas nori mokytis
Gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja prisipažino, kad kartais paprašo moksleivio apleisti mokymosi vietą.
„Buvo atvejų, kai pakeičiu mokymosi vietą tada, kai mokinys be atvangos trukdo pamokai, pavyzdžiui, nevaldomai kikena. Kitąkart, vienas mokinys, pamokos metu darė kūno tempimo pratimus, plačiai gestikuliuoja kojomis, rankomis. Ar tai trukdo? Taip. Pamokos metu neskaitau vadovėlinio teksto. Aiškinu, atsiremdama į konkretų mokinių lygmenį ir gebėjimus. Todėl turiu susikaupti ir pati, ir kiti mokiniai.
Mokslo metų pradžioje gimnazijoje padaugėjo mokinių – atėjo naujų, todėl natūraliai vyko paauglių socialinis įsitvirtinimas, išbandomos ribos. Kas norėjo pasirodyti – tas pasirodė, kas norėjo mokytis – tas mokėsi“, – mano B. Valkiūnienė.
Reikia stipraus argumento
Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijos direktorius A. Totilas naujienų portalui JP sakė, kad taipogi gavo 3a gimnazinės klasės mokinių tėvų prašymą.
„Gavau prašymą, bet iškart neatsakysiu, kokios priemonės bus taikomos mokytojai. Savaime suprantama, reaguosime. Gimnazijoje yra Etikos komisija. Be to, kaip suprantu, į tai turės reaguoti ir Panevėžio miesto savivaldybės administracija – tėvų prašymas ir juos pasiekė. Reakcija tikra bus, bet pirmiausia aptarsime situaciją su gimnazijos mokytojais, o galutinį sprendimą teks priimti man“, – aiškino gimnazijos vadovas A. Totilas.
Ieškos sprendimo
Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė prisipažino, kad V. Žemkalnio gimnazijos mokinių tėvo prašymo dar nematė.
„Tikriausiai dar Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna neužvizavo prašymo ir jis dar nepersiųstas. Reikėtų susipažinti su prašymu ir tuomet komentuoti. Kita vertus, norėčiau pasikalbėti su V. Žemkalnio gimnazijos direktoriumi ir įsigilinti į situaciją.
Atgarsiai iš gimnazijos pasiekė Švietimo skyrių, nes skambino moksleivių tėvai. Supratau, kad įvyko tėvų ir mokytojos susirinkimas. Be abejonės, ieškosime sprendimo variantų, kalbėsimės“, – aiškino S. Sėrikovienė.
PanevėžysMokykla^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.