Su I. Šimonyte ir J. Šiugždiniene susitikę studentai jaučiasi išgirsti: diskusijas žada tęsti ateityje

2021 m. gruodžio 1 d. 12:38
Lrytas.lt
Trečiadienį su studentų atstovais susitikusios premjerė Ingrida Šimonytė bei švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išklausė jų lūkesčius dėl aukštojo mokslo ateities, diskusijas žadama tęsti ir ateityje.
Daugiau nuotraukų (5)
Trečiadienį šalies studentai akademinių pusryčių metu su premjere ir ministre aptarė svarbiausius aukštojo mokslo klausimus.
Pasak J.Šiugždinienės patarėjo Dainoro Luko, studentai išsakė siūlymus dėl medicinos rezidentūros studijų, studijų prieinamumo didinimo ir jų kokybės gerinimo, transporto lengvatų, ištęstinių studijų.
„Su studentų organizacijomis aptarėme socialinės dimensijos plano ir priemonių vystymo eigą. Kartu dirbame formuodami alternatyvius kelius į aukštąjį mokslą – trumpųjų studijų ir dedikuotų studijų vietų modelius. Šių priemonių poreikį suprantame vienodai, tačiau sutarėme toliau tęsti diskusiją detalizuojant šiuos procesus, siekiant, kad šios priemonės iš tiesų padarytų aukštąjį mokslą labiau prieinamu pažeidžiamos visuomenės grupėms, nemažinant stojančiųjų laisvės pasirinkti norimą studijų kryptį ar aukštąją mokyklą.
Taip pat formuojame ilgalaikį planą, kuriame numatysime siekius, susijusius su aukštojo mokslo prieinamumu artimiausiems ketveriems metams“, – ministrės poziciją portalui lrytas.lt pateikė D.Lukas.
Jo teigimu, Studentų sąjungos atstovai pasiūlė teikti ištęstinių studijų studentams tokias pačias lengvatas kaip ir nuolatinėse studijose studijuojantiems.
„Diskusijos metu nusprendėme į ištęstinių studijų klausimą pasižiūrėti plačiau ir kartu panagrinėti, kokius studentų poreikius atliepia ši studijų forma, ir įsivertinti, ar nereiktų ištęstinių studijų modelio peržvelgti iš esmės.
Diskutavome ir apie neseniai Seime priimtą aukštųjų mokyklų finansavimo pokytį – nuostatą, leidžiančią iki 20 proc. studijų finansavimo skirti aukštosioms mokykloms pagal jų veiklos rezultatus. iki 2024 metų turime įstatyme įtvirtintus studijų rezultatyvumo, tarptautiškumo, prieinamumo kriterijus paversti rodikliais, kuriuos vertinsime.
Studentų organizacijos kėlė poreikį į veiklos rezultatų vertinimą integruoti ir studentų grįžtamąjį ryšį. Esame linkę šiuos rodiklius formuoti tiek su studentų organizacijomis, tiek su pačių aukštųjų mokyklų atstovais, todėl viliuosi, kad pavyks kartu rasti būdus, kaip užtikrinti kokybiško ir patikimo studentų grįžtamojo ryšio integravimą į šį „finansavimo pagal rezultatą“ modelį“, – rašoma pateiktoje pozicijoje.
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) savo ruožtu patikino, kad diskusijos su valdančiaisiais vyks ir ateityje.
„Studentų atstovai atkreipė dėmesį, kad socialinės dimensijos tobulinimo planas turėtų būti kompleksinis, neapsiribojantis vienos ar kelių priemonių įgyvendinimu. Taip pat kalbėta apie pagalbos priemonių plėtrą, joms finansavimą skiriant iš specialaus fondo.
Kalbėdama apie rezidentus, I.Šimonytė patikino, kad privalomai atidirbti pagal Vyriausybės poreikį jiems nereikės, tačiau svarbu subalansuoti sistemą taip, kad jaunųjų medikų karjera klostytųsi natūraliai. Pusryčių metu susitarta, kad pradėtos diskusijos ateityje bus plėtojamos toliau“, – rašė LSS atstovai.
studentaiIngrida Šimonytė^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.