Apie mokytojos kelią net nesvajojusi Daiva skaičiuoja jau 20 metus ir turi patarimą mokiniams

2021 m. rugsėjo 26 d. 22:56
Rugilė Augustaitytė
„Šį rudenį sukako 20 metų nuo tada, kai nutariau, kad jau kuo kuo, bet mokytoja tai tikrai nebūsiu. Ypač anglų kalbos“, – juokaudama pokalbį pradėjo Vilkaviškio rajone esančios Gražiškių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Daiva Šnipaitienė. Artėjant Tarptautinei mokytojų dienos, pokalbis su Daiva apie tai, ką reiškia būti mokytoja.
Daugiau nuotraukų (9)
Mokytojos profesija – tai atsitiktinis sprendimas
Kaip mokytoja teigė, stoti į anglų kalbos pedagogiką Marijampolės kolegijoje buvo visiškai atsitiktinis sprendimas. Moteris planavo pasimokyti, o vėliau stoti kitur, tačiau, išbandžiusi mokytojos darbą, taip ir liko dirbti mokykloje.
„Manau, kad taip ir turėjo būti, tik tada dar to nežinojau. Todėl mokiniams patariu nesikrimsti, jei neįstoja į svajonių profesiją, nes pats gyvenimas nuneš ten, kur reikia“, – šypsojosi pašnekovė.
Moteris dar vaikystėje pajuto meilę kalboms. Bendraudama su rusakalbe pussesere, skaitydama mėgstamas knygas rusų kalba, kurių nebuvo vertimo į lietuvių kalbą, pradėjo laisvai kalbėti rusiškai. O anglų kalba atsirado savaime.
„Apetitas atsiranda bevalgant, arba, kuo daugiau dirbu, stebiu, kaip keičiasi kalba, gilinuosi į ją, tuo daugiau noriu sužinoti. Ir dabar save išbandau vis naujoje kalboje, telefono programėlėje mokausi prancūzų, ispanų, italų ir portugalų frazes“, – kalbėjo D.Šnipaitienė.
Pradėjusi mokytojauti, moteris nusprendė savo žinias gilinti studijuodama, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) baigė anglų filologiją, o vėliau įgijo vadybos magistro laipsnį Kauno technologijos universitete.
Darbe svarbiausia pagarba
D.Šnipaitienės teigimu, kalba yra dėkingas dalykas, todėl sudominti mokinius nėra sunku, tereikia lakios vaizduotės ir gebėjimo interpretuoti. Svarbiau už norą sudominti yra pats požiūris į darbą bei mokytojo kompetencija.
„Svarbu yra išmanyti dalyką, kurį dėstai ir gebėti jį suprantamai perteikti mokiniams. Reikia rodyti teigiamą pavyzdį jaunajai kartai, būti charizmatišku, supratingu ir lanksčiu“, – patirtimi dalijosi moteris.
O pats svarbiausias mokytojo darbo principas, kuriuo vadovaujasi D.Šnipaitienė nuo pirmųjų darbo metų, tai pagarba. Pagarba mokiniui, kolegai ir kitaip mąstančiam žmogui. Mokytojo rankose yra jauno žmogaus ateitis ir jis privalo ne tik pareigingai išeiti programą, tačiau per dėstomą dalyką ir išugdyti kitus, vaikui reikalingus, gebėjimus. Su pagarba vienas kitam, tai padaryti lengviausia.
„Jie dar atviri, todėl bendras ugdytojų ir šeimos darbas yra vaikus paruošti tolimesniam gyvenimui ir paversti laimingais žmonėmis, gerbiant vienas kito pasirinkimus“, – teigė mokytoja.
Mokytojavimas ir už mokyklos durų
Jau aštuonerius metus D.Šnipaitienė savo žiniomis dalijasi ir už mokyklos ribų, dirbdama organizacijoje kalba.lt, kurioje veda anglų kalbos kursus suaugusiems. Moters teigimu, vyresnių žmonių mokymas beveik nesiskiria nuo darbo su mokyklinio amžiaus vaikais.
„Tarp šių darbų dėčiau lygybės ženklą. Visi yra mokiniai, skiriasi tik organizacijos tipas. Mokyklose yra labai daug neesminių dalykų, o vedant kursus suaugusiems, mes šimtu procentų galime susikoncentruoti į mokymo procesą bei juo mėgautis, nes mokytis ateina žinantys ko nori bei motyvuoti žmonės“, – kalbėjo D.Šnipaitienė.
Laisvalaikiu – kilnūs darbai
Moteris taip pat buvo viena iš tarptautinės organizacijos „People to People“ pradininkių Lietuvoje. Nors pandemijos metu ryšiai su organizacijos nutrūko, D.Šnipaitienė teigė, kad geriems darbams organizacijos nebūtinos. Per visus dalyvavimo metus moteris kartu su savo mokiniais atliko ne vieną kilnų darbą.
„Kartu su mokiniais esame nuveikę daug gražių darbų. Lankėmės neįgalaus jaunimo centre, turėjome kalėdinį vizitą Gudkaimio senelių namuose, organizavome Kalėdinį renginį miestelio bendruomenei, tvarkėme Gražiškių miestelio aplinką ir kapines, lankėme senelius namuose, du kartus puošėme ligoninės koridorius“, – prisiminimais dalijosi moteris ir pridūrė, kad labiausiai džiugina tai, jog užaugo mokinių karta, kuri ir be mokytojų pagalbos tęsia gerus ir visuomenei naudingus darbus.
Pasak D.Šnipaitienės, organizacijoje patys vaikai rodė pagrindinę iniciatyvą ir visi kartu atlikdavo tokius darbus, kuriuos būtent jie ir pasiūlydavo.
„Man buvo vienodai svarbus ir geras darbas, ir mokinių iniciatyvos skatinimas“, – sakė moteris.
Tarptautinių projektų organizavimas
Dirbdama mokykloje bei kalba.lt organizacijoje, atlikdama gerus darbus, savo dienose D.Šnipaitienė atranda laiko ir tarptautinių projektų organizavimui.
„Nuo 2010 m. dalyvauju tarptautiniuose projektuose. Kažkas neseniai klausė, kiek projektų esu įgyvendinusi. Neskaičiavau, bet skaičius tikrai virš dvidešimt. Pats pirmasis buvo eTwinning. Kurso draugė papasakojo, kad laimėjo fotoaparatą. Pamaniau, kad ir aš pabandysiu. Ir laimėjome nešiojamą kompiuterį bei vizitą į mokytojų konferenciją Berlyne“, – pasakojo D.Šnipaitienė.
Taip pat mokytoja organizuoja Erasmus jaunimo mainus, vienas tokių – Čekijoje. Jos teigimu, tai vieną mokinę taip įkvėpė, kad ji, baigusi mokyklą, po studijų pasiėmė akademines atostogas ir grįžo į Čekiją metų savanorystei.
„Taip pat esame dalyvavę „Your Europe Your Say“ Briuselyje. Mano mokinė laimėjo vertimų konkursą „Juvenes Translatores“, tik prizinę kelionę teko atidėti dėl pandemijos. O šiaip daugiausiai sukuosi „Erasmus+“ projektuose: jaunimo mainų, daugiašalių partnerysčių, kvalifikacijos tobulinimo“, – savo veikla dalijosi moteris.
Be visų aktyvių veiklų, didžiausias mokytojos hobis yra skaitymas. Mėgstamiausia literatūra – lietuviška, moteris yra perskaičiusi kone visas Algimanto Čekuolio knygas, o dabar tapo viena iš Jurgos ir Pauliaus Jurkevičių gerbėjų.
Jūsų mokytojas dėl savo išskirtinumo, talento ar įkvepiančio skatinimo mokytis yra mylimas visos mokyklos? O gal pažįstate mokytoją, kuris pasižymi nepaprastu kūrybiškumu bei aktyvumu visoje mokyklos bendruomenėje? Pasiūlykite ir išrinkite jį šauniausiu Lietuvos mokytoju!
Kaip dalyvauti šauniausio Lietuvos mokytojo rinkimuose? Įkelkite jo nuotrauką į specialų projekto polapį, užpildykite registracijos laukelius ir kasdien balsuokite. O vėliau, visa mokykla galės didžiuotis mokytoju, iškovojusiu garbingą titulą.
Dalyvauti konkurse šiemet skatina ir didžiulis prizinis fondas, kuris atiteks laimėtojams, surinkusiems daugiausiai lrytas.lt lankytojų simpatijų. Konkurso organizatorius – naujienų portalas lrytas.lt su trimis, daugiausiai balsų surinkusiais mokytojais paruoš interviu ir publikuos juos portale.
Laimėtojų trejetas bus apdovanotas vertingais rėmėjų prizais: „Benu“ įsteigtomis LIVSANE imuniteto stiprinimo ampulėmis bei „Antėja“ įsteigtais MIDI profilaktiniais sveikatos tyrimais. Dviem, daugiausiai simpatijų surinkusiems mokytojams, atiteks „Lenovo ThinkPad“ verslo klasės kompiuteriai.
Gražiškiaimokytojai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.