„Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureatė leisis į žygį Camino de Santiago keliu

2021 m. liepos 13 d. 18:08
31 metų Greta Gyraitė tapo aštuntąja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laureate.
Daugiau nuotraukų (14)
Jauna mokslininkė prieš keletą dienų apsigynė daktarinę disertaciją Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute.
Ji dar nenusprendė, kam skirs gautą 4000 eurų vertės apdovanojimą.
Apdovanojimas G.Gyraitei skirtas už indėlį į jūrinio gyvenimo vystymą.
Du magistro diplomus – Ekologijos be jūrų bioįvairovės ir apsaugos turinti jaunoji mokslininkė jau dešimt metų tyrinėja mariose ir jūrose aptinkamus potencialiai patogeniškus mikroorganizmus.
Jos straipsniai spausdinami pasaulio moksliniuose leidiniuose, kartu su mokslininkais iš kitų šalių ji išleido knygą „Jūros knyga: Baltijos jūros pasauliai“.
Ir dabar mokslininkė dirba dviejuose tarptautiniuose projektuose, prisideda prie Vibrio bakterijų tyrimų balasto vandenyse.
G.Gyraitė viliasi, kad jos – moters iš technologijos, inžinerijos, matematikos srities – laimėjimas bus paskata merginoms ir moterims iš mokslo pasaulio nenuleisti rankų ir nemanyti, kad jos prastesnės specialistės už vyrus.
„Dar tik pradedu profesionalią mokslininkės karjerą, todėl labai svarbu, kad mane pastebėjo ir įvertino. Mes turime nedaug galimybių parodyti tai, ką darome. Aš dešimt metų dirbu savo srityje. Stipendija – didžiulė garbė ir paskata toliau tęsti savo veiklą. O erdvės siekti daugiau ir tobulėti – beribės: limitas – tik dangus“, – jaudindamasi po apdovanojimo kalbėjo G.Gyraitė. Juo labiau, kad tai kol kas pirmas jos pasiekimų įvertinimas.
Vasara – intensyviausias mokslininkų darbo laikas: renkami mėginiai, tiriamas pajūrio vanduo, todėl atostogos nusikelia vėlesniam laikui.
„Atsakingai pasvarstysiu, kaip geriausiai panaudoti pinigus: svarbiausia, kad patobulėčiau ir kaip mokslininkė, ir kaip žmogus bei pateisinčiau prizo steigėjų lūkesčius.
Moksliniams tyrimams finansavimą skiria šalies švietimo sistema ir Lietuvos mokslo taryba. Aš pasistengsiu tobulinti savo žinias, lankysiu kursus“, – kalbėjo „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ laimėtoja, ragindama ir kitus nepasiduoti, atkakliai dirbti savo darbą, nenuleisti rankų, jei iškart ir kažkas nepavyksta.
G.Gyraitė sakė, kad nesitikėjo laimėti, jautėsi puikiai jau patekusi į geriausiųjų penketą.
„Mes, mokslininkai, kitiems esame nelabai įdomūs. Tarpusavyje paspaudžiame vienas kitam rankas, pasveikiname su sėkme. O konkurso antrojo turo metu už mane balsavo dešimt tūkstančių žmonių – tai didžiulė paskata dirbti toliau. Laimėjau žmonių širdis – ko daugiau begali norėti? Mane labai palaikė Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“, kuriame dainuoju, tėvai, draugai, bičiuliai“, – džiaugėsi nugalėtoja.
Iš Telšių kilusi Greta jau dešimtį metų gyvena Klaipėdoje. Ji sakė, kad su draugais ne kartą svarstė, ar jau gali vadintis klaipėdiete ir dvejojo.
O dabar mano, kad pelniusi „Švyturio Klaipėdos ateities stipendiją“ tapo tikra klaipėdiete.
Po vasaros darbų ateis laisvesnis metas. Tuomet Greta žada leistis į beveik mėnesį truksiančias proto, kūno ir sielos atostogas Camino de Santiago keliu – pėsčiomis nusiteikusi įveikti beveik 800 kilometrų.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasveikino visus finalo dalyviyus ir džiaugėsi, kad graži ir dvasinga tradicija trunka jau aštuonerius metus.
„Klaipėdos miesto bendruomenės žvilgsnis ir balsas apie investiciją į savo miesto ateitį sulaukia vis daugiau dėmesio. Nors komisijos narių balsas svarbus, visgi svarbiausi yra miestiečių balsai, jų lūkesčiai ir tikėjimas. Malonu, kad konkursui buvo pateikta daugybė puikių mokslininkų, kūrėjų, atlikėjų kandidatūrų“, – sakė V.Grubliauskas.
Pagrindinis konkurso iniciatorius bendrovės „Švyturys – Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas pritarė, kad Klaipėdoje gyvena ir dirba talentingas ir veržlus jaunimas.
„Čia, Klaipėdoje, prasidėjo mūsų kelias prieš beveik 240 metų ir tikiuosi, kad tęsis dar mažiausiai tiek pat. Esame skolingi šiam miestui, jo žmonėms ir su didžiuliu džiaugsmu šią skolą grąžiname. Tikiuosi, kad ši stipendija skatina jaunųjų klaipėdiečių norą dirbti ir kurti, mokytis ir garsinti savo gimtąjį miestą“, – kalbėjo R.Viršilas.
Jis teigė tikįs, kad konkurso nugalėtojos jaunosios mokslininkės jau nuveikti ir būsimi darbai bus svarbūs ne tik Klaipėdai, bet ir visai Europai.
Ankstesniais metais „Švyturio ateities stipendiją“ yra gavę Klaipėdos universiteto mokslininkas Žydrūnas Lukošius, laivų inžinierius Lukas Norkevičius, pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, muzikiniu kūriniu pradėjęs šiemetinį šventinį renginį, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė, elektrinių ir saulės energija varomų katamaranų kūrėjas Tomas Vėlius.
Konkursą organizuoja dienraštis „Vakarų ekspresas“. Šiemet gauti stipendiją buvo pasiūlyti 24 jauni klaipėdiečiai.
Geriausiųjų penkete taip pat buvo verslininkas Eimantas Reliuga, būgnininkas Kasparas Petkus, menininkė, dainų kūrėja ir atlikėja Emilija Lendraitytė, kineziterapeutė Kornelija Mažionytė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.