Ugniagesiai atskleidė narų darbo kasdienybę: pavojai lydi kiekvieną kartą

2025 m. sausio 23 d. 13:54
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 20 gelbėjimo darbų vandenyje ir ant ledo, iš jų 8 kartus vyko ieškoti skenduolių. Šių darbų metu buvo rasti 2 nuskendę žmonės.
Daugiau nuotraukų (1)
Ugniagesiai narai nuolat susiduria su iššūkiais, atlikdami skenduolių paiešką. Kiekvienoje paieškos operacijoje atsiranda specifinių sunkumų, nes dažniausiai vandens telkiniuose gali būti itin prastas matomumas, didelę įtaką turi vandens srovės stiprumas, dugno reljefas ir struktūra, vandens telkinio augmenija ir daugelis kitų veiksnių.
Paieškos operacijų vandenyje planavimui ir taktikai yra svarbu surinktos informacijos apimtys, nelaimės dieną vyravusios meteorologinės sąlygos, nelaimės laikas, nuskendusiojo asmens apranga, kūno kompozicija ar net nuskendusio žmogaus pomėgiai ar įpročiai. Be to, tokie darbai kartais tęsiasi ne vieną dieną. Todėl yra labai svarbi paiešką vykdančių specialistų parengtis.
Paieškų metu ugniagesiai gelbėtojai dažnai susiduria su įvairiais pavojais, dėl kurių ir patys gali patirti traumų. Tai gali lemti dugne esantys akmenys, metaliniai strypai, daiktai, augmenija.
Vykdydami skenduolių paiešką vandenyje, ugniagesiai narai naudoja įvairias specializuotas priemones ir įrangą, kad užtikrintų paieškos efektyvumą ir darbuotojų saugumą. Be vandens transporto ir nardymui reikalingos įrangos, tam tikromis sąlygomis ugniagesiai naudoja elektronines paieškos priemones, t.y. povandeninius dronus, sonarus, įvairius ieškiklius, tačiau taip pat dažnai jiems tenka vykdyti ir fizinę paiešką – paiešką nardant, paviršinę paiešką tikrinant paieškos plotus su mechanine įranga.
Visų šių priemonių visuma padeda paieškas vykdantiems specialistams net ir sudėtingomis sąlygomis surasti nuskendusius žmones.
Ne kartą gelbėtojams iš vandens yra tekę traukti ir į tvenkinius ar upes įvažiavusius automobilius, gelbėti juose esančius žmones ar laisvinti iš jų žuvusiųjų kūnus. Beje, specialistams tenka ieškoti ne tik nuskendusių žmonių, bet ir gyvūnų. Dažnai jų pagalbos ieškant įkalčių ar kitų daiktų prireikia ir specialiosioms tarnyboms ar aplinkosaugos darbuotojams.
Pernai ugniagesiai gelbėtojai buvo 117 kartų kviesti ieškoti skenduolių. Jų metu jie ištraukė 33 nuskendusių žmonių kūnus.
Iš viso 2024 m. ugniagesiams gelbėtojams 404 kartus teko dirbti vandenyje ar ant ledo. Šių darbų metu jie ištraukė 120 skenduolių, tarp jų 5 vaikus, o 31 gyventoją išgelbėjo, tarp jų 3 vaikus.
naraiugniagesiaipavojus
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.