Policijos kompetencijai priskiriamų įvykių šiemet užregistruota 2290, greitosios medicinos pagalbos – 2039, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos – 341, aplinkos apsaugos – 16.
Lyginant su ankstesniais metais, pastebimas kasmet vis augantis priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų poreikis. Tai susiję su degančiais fejerverkų likučiais, nuo jų užsidegančiais konteineriais ir šiukšlėmis. Vien tokių pranešimų sausio 1-ąją buvo parengta 160. Taip pat net 40 pranešimų buvo apie nuvirtusius medžius, daugiausia – vakarinėje Lietuvos dalyje.
Vienas gaisras pareikalavo aukų. Kaune, degančiame name, rastas namo šeimininkas be gyvybės ženklų.
Policijos pagalbos sausio 1-ąją prireikė tik nežymiai daugiau nei prieš metus. Daugiausia pranešta apie smurtą artimoje aplinkoje (505 pranešimai), viešosios tvarkos pažeidimus (473 pranešimai) ir nusikaltimus asmeniui (325 pranešimai).
Kai kurie pagalbos prašymai buvo gauti ne telefonu, o kitomis ryšio priemonėmis. Pavyzdžiui, viena moteris apie smurtaujantį sugyventinį pranešė per mobiliąją programėlę, skirtą asmenims su klausos negalia.
Plungėje tragiškai baigėsi įvykis, kai ligoninėje vienas pacientas sužalojo kitoje palatoje gulinčią moterį. Nors jai buvo skubiai suteikta būtina pagalba, moteris tą pačią dieną mirė.
Vieną žmogų teko sujungti su Rusijos policija, nes pasiklydo ne tik jis pats, bet ir jo telefono skambučiai: iš Kaliningrado srities Krasnoznamensko rajono jie vis keliavo į Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyrių.
Greitosios medicinos pagalbos tarnyboms perduotų pranešimų skaičius, lyginant su praėjusiais metais, beveik nepakito. Daugiausia kreiptasi dėl traumų, nenormalaus kraujospūdžio ar ūmių kraujotakos sutrikimų. Taip pat nemažai žmonių nukentėjo konfliktų metu ar tapo smurto aukomis.
Sausio 1-ąją budėjusios sustiprintos Bendrojo pagalbos centro pamainos užtikrino operatyvų reagavimą į gyventojų skambučius. Vidutinis atsiliepimo laikas siekė vos 4 sekundes.