Visiems pranešėjams pagalbos prireikė dėl sugedusių katerių variklių.
Atsižvelgiant į vis stiprėjantį vėją, buvo reaguota nedelsiant. Gelbėjimo rajonai apėmė Kuršių marias prie Bulvikio rago, Kiaulės Nugaros ir Naglio rago.
Išgelbėta vienuolika asmenų, iš jų – keturi vaikai.
Du suaugusieji atsisakė palikti katerį. Pavojaus gyvybei nebuvo. Nė vienam poilsiautojui medicininės pagalbos neprireikė.
Atšilus orams, tačiau pučiant stipresniam vėjui, pagausėjo gelbėjimo operacijų.
Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininko patarėjas Igor Kuzmenko primena, kaip tinkamai saugotis išplaukus į jūrą arba marias: ,,Būtinai pasitikslinkite oro prognozę – ar nepūs stiprus vėjas, ar nebus rūko. Išplaukiantys su valtimis į jūrą praneša Pakrančių apsaugo rinktinei išplaukimo ir grįžimo laikus, kiek žmonių plaukia ir kurioje apytiksliai vietoje jie bus.
Jeigu planuojate užtrukti žvejojant arba plaukti kitur, nei nurodėte, praneškite bent artimiesiems, kada planuojate grįžti ir tikslią vietą, kurioje žvejosite ar kitaip leisite laiką.
Pagalvokite apie atsargumo priemones, pakraukite telefoną ir įdėkite jį į neperšlampamą dėklą bei turėkite jį šalia savęs, įdėkite naujas baterijas į žibintuvėlį, pasiimkite pakrautą radijo stotelę, gelbėjimo liemenes ne tik sau, bet visiems kartu plaukiantiems.
Pravartu turėti kompasą, blogo matomumo sąlygomis net ir paprasčiausias kompasas gali parodyti grįžimo į krantą kryptį. Rekomenduojame įsigyti ir neperšlampančius kostiumus, kurie žymiai prailgina žmogaus buvimo jūroje laiką, ypač atsižvelgus į tą faktą, kad Baltijos jūra yra šalta net ir vasaros metu. Labai praverstų turėti bent vieną signalinę raketą, ypač jei ketinate žvejoti ar kitaip leisti laiką tamsiuoju paros metu.“