Rugpjūčio 16 d. pareigūnams buvo pranešta, kad tądien Kretingos r., Rubulių kaime, į mišką išėjo ir negrįžo apie 80 metų moteris.
Pareigūnai pradėjo paiešką, ją sunkino tai, kad moteris nebuvo pasiėmusi mobiliojo ryšio telefono. Pasitelkus droną ir kinologą su tarnybiniu šunimi, pareigūnai senjorę surado gyvą.
„Neįtikėtinas džiaugsmas radus paklydusį žmogų. Tam ir ruošiau, treniravau savo Fėją – galiu drąsiai sakyti, kad partnerė pateisino visus lūkesčius“ – sako kinologė Paulina Pirmaitienė.
Policijos pareigūnai primena, kad į mišką eiti reikėtų atsakingai pasirengus. Pirmiausia, prieš einant į mišką, patariama aiškiai ir kuo tiksliau informuoti artimuosius, kur ir kiek laiko planuojate grybauti. Mobilusis telefonas turėtų būti pilnai įkrautas – pagal mobiliojo ryšio bokštų fiksuojamą signalą Lietuvos policija gali nustatyti preliminarią jūsų buvimo vietą, tai padeda sumažinti paieškos rajoną.
Patariama rengtis ryškių spalvų drabužiais – taip žmogų lengviau pastebėti ir vaikštant miške, ir žvalgant iš oro. Tam puikiai tinka ir ryškios, šviesą atspindinčios liemenės, kurias visi privalome turėti automobiliuose – į kišenę telpantis drabužis pasiklydus gali išgelbėti gyvybę.
Iš aplinkos išskiriančiu elementu gali tapti ir ryškus kibiras ar krepšys miško gėrybėms.
Pasiklydus patariama būti kuo atviresnėje vietoje, turėti švilpuką, kuriuo galite pranešti apie savo buvimo vietą, ir prožektorių, žibintuvėlį, ar degtukų. Žmonių ieškančiuose sraigtasparniuose yra sumontuotos kameros, padedančios aptikti šilumą skleidžiančius objektus, pilotai, skrisdami naktį, naudoja naktinio matymo akinius, todėl mažiausias šviesos šaltinis paiešką gali labai palengvinti.