Šokiravo abejingumas
„Šiandien V. Žemkalnio mokykloje užsidegė viena iš mokyklos patalpų. Ugnį pamatė mokyklos mokinės, kurios tuojau pat bėgo pranešti mokytojoms. Įbėgus į klasę ir pasakius, kad „mes degam“, mokytojos atsakė „aha, lyg kas čia galėtų degti“. Mokinės nuolat kartojo, jog tikrai mokykloje – ugnis. Pagaliau pedagogėms išėjus iš klasės, jos įsitikino, kad tikrai kilo gaisras“, – pasakojo mergina, kurios jaunesnioji sesuo pati dalyvavo gaisro gesinimo operacijoje.
Pasak jos, keisčiausia, kad mokytojos, kurios turėtų būti apmokytos, kaip elgtis pavojaus atveju, ugnį gesino kavos puodeliais, kuriuos vis prisipildydavo kitame koridoriaus gale. „Dviejų mokinių, supratusių, kad į rankas reikia paimti gesintuvą, dėka, ugnis buvo užgesinta. Vis dėlto, prieš tai, pasiteiravus pedagogių, kaip naudotis gesintuvu, jos atsakė, kad nežino ir liepė skaityti instrukciją. Taigi, mokinės nuplėšė apsaugas nuo gesintuvo ir užgesino atvirą liepsną“, – dėstė Asta.
„Koridorius po įvykio buvo pilnas dūmų, vaikai iš smalsumo lindo žiūrėti, kas įvyko, niekas jų nevedė į lauką. Didžiausią nuostabą sukėlė direktorius, kuris nė nebuvo suinteresuotas aiškintis situacijos. Per tokias mokytojų klaidas galėjo viskas baigtis labai liūdnai“, – nuogąstavo mergina.
Nedaryti tragedijos
Susisiekus su V. Žemkalnio gimnazijos direktoriumi Artūru Totilu, šis pareiškė, jog iš įvykio nereikėtų daryti tragedijos. „Gaisro kilmės aplinkybių – nežinau, tačiau mokykloje yra 700 mokinių, prie kurių nepristovėsi ir tikrai kiekvieno neprižiūrėsi. Nedarykime iš to tragedijos. Svarbiausia, kad mokiniai susitvarkė“, – sakė jis bei pridūrė, jog po šio incidento ketina organizuoti saugos instruktažą visai mokyklos bendruomenei.
Situaciją vertina „griežtai neigiamai“
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė patvirtino, jog pranešimo apie įvykį ugniagesiai negavo. „Mokykloje turi būti parengtas veiksmų kilus gaisrui planas. Visi mokyklos darbuotojai turi žinoti savo veiksmus kilus gaisrui ir atitinkamai elgtis. Turi būti parengtos gaisrinės saugos instrukcijos, darbuotojai kartą per 12 mėnesių turi būti instruktuojami, kartą per 3 metus turi būti organizuojamas darbuotojų gaisrinės saugos mokymas ir atestavimas“, – paaiškino specialistė.
„Jeigu buvo tokia situacija, kad mokyklos darbuotojai bijojo gesinti gaisrą ir naudotis gesintuvais, o tai darė mokiniai, vertiname griežtai neigiamai“, – pridūrė V. Vaiginytė.