Kaip rašoma Darbo inspekcijos pranešime, gruodžio 16 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo dar vieną pranešimą, kad Molėtų r., atliekant miško kirtimo darbus, virstantis medis mirtinai sužalojo į pavojingą zoną patekusį vyrą.
„Toks kasmet besikartojantis panašių mirtinų nelaimingų atitikimų darbe skaičius miškininkystės veiklos sektoriuje ypač neramina, – sako Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius. – Deja, galima konstatuoti, kad asmenys miško kirtimo darbuose mirtinai traumuojami, kai nesilaikoma pačių elementariausių, atrodytų – visiems žinomų, reikalavimų, taikomų nuleidžiant įstrigusius medžius, nesilaikant saugaus atstumo tarp pjovėjų, asmenims patekus į nepažymėtas pavojingas zonas.
Darbų vadovai privalo kontroliuoti, kad pjovėjai ir pagalbiniai darbininkai laikytųsi saugos ir sveikatos reikalavimų. Norisi dar kartą priminti atliekantiesiems miško kirtimo darbus, kad: niekada, niekada, niekada kol įstrigęs medis nenuleistas, nebūtų patys ir neleistų kitiems būti įstrigusio medžio galimo kritimo zonoje; nepjautų to medžio, į kurį įstrigęs medis, taip pat negenėtų šakų, į kurias atsirėmęs įstrigęs medis; įstrigusio medžio nedaužtų kitu leidžiamu medžiu; nepjautų įstrigusio medžio kamblio, nepakirstų jo šaknų; neliptų į įstrigusį medį arba į tą, į kurį atsirėmęs įstrigęs medis“.
VDI primena, kad darbdavį atstovaujantis asmuo, organizuodamas darbus ir įvertinęs visus rizikos veiksnius, turi imtis visų priemonių saugai darbo vietose užtikrinti, kad miško kirtimo darbams vadovautų atitinkamai išmokyti darbų vadovai, kurie kontroliuotų darbų eigą ir pavaldžių darbuotojų veiksmus.
VDI, siekdama gerinti darbuotojų saugos ir sveikatos situaciją šalyje, yra parengusi metodines rekomendacijas įvairių sektorių darbams vykdyti. Jas galima rasti VDI interneto svetainėje www.vdi.lt. Taip pat VDI konsultuoja darbdavius bei darbuotojus darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendruoju konsultacijų tel. 8 5 213 9772 arba tiesiogiai parašius žinutę VDI Facebook paskyroje.