Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pranešė, kad žinia apie įvykį gauta 11 val.
Uosto direkcija, siekdama išvengti taršos patekimo į uosto akvatoriją, aplink laivą „Ole Willassen“ pastatė 50 metrų bonų užtvaras. Pranešta, kad už jų taršos nėra. Laivo savininkas organizuoja laivo iškėlimo darbus.
Šis įvykis sulaukė ir Klaipėdos vadovo, ir aplinkosaugininkų dėmesio.
Situaciją pakomentavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, pažymėjęs, kad šis laivas skęsta jau trečią kartą ir toje pačioje vietoje.
„Tai yra daugiau, nei gluminantis ir piktinantis faktas“, – kalbėjo meras.
V.Grubliauskas teigė, kad apie įvykį teko kalbėti su operatorium, Klaipėdos laivų remonto vadovais, kurie sudaro sutartis su būtent toje vietoje, Danės krantinėje, prišvartuotais laivais. Jie laikosi tos pačios pozicijos – šis kartas turi būti paskutinis ir lemiamas.
„Jeigu prieš tai buvo keli kartai, kai laivas buvo ištemptas, remontuotas, o nepraėjus metams laivą vėl patraukė į dugną, tai pakankamai aiški indikacija, kad jis jau nebeturi ateities, kaip laivas. Ir Danės upė tikrai negali būti ir nebus jam laivų kapinynu“, – kategoriškai atsakė meras.
Šiuo metu ugniagesiai-gelbėtojai ir pati bendrovė deda dideles pastangas, kad stabilizuotų pasvirusį laivą ir stengiasi jį atstatyti į tinkamą plukdymui padėtį. Kai tik tai bus įvykdyta, laivas bus parplukdytas iš Danės upės.
„Negali būti tokių skenduolių-vaiduoklių upėje, kurie kelia grėsmę ne tik laivybai. Gali būti jautrūs ir aplinkosauginiai aspektai, nors aplinkosaugininkai atvykę ir aptverta visa teritorija nuo galimos taršos. Bet kuriuo atveju, sprendimai turi būti ir jie bus padaryti“, – tvirtino V.Grubliauskas.
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl taršos incidento skęstant laivui.
„Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai dėl taršos incidento, šiandien įvykusio Danės upėje skęstant laivui „Ole Willassen“, pradėjo tyrimą.
Atvykę į vietą aplinkosaugininkai nustatė, kad aplink laivą upėje matoma vaivorykštinė naftos produktų dėmė. Kad tarša būtų lokalizuota ir naftos teršalai nepatektų į Kuršių marias, Uosto direkcijos priežiūros skyrius laivą aptvėrė boninėmis užtvaromis, Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba aptvėrė laivą sorbuojančiomis boninėmis užtvaromis teršalams surinkti“, – pranešė AAD.