Talentinga, darbšti gydytoja rezidentė žuvo balandžio 30-osios vakarą, žengusi ant geležinkelio bėgių Kauno Petrašiūnų rajone.
„Apklausėme jos kolegas Kauno klinikose, kitus liudininkus – kad nekiltų abejonių, po du kartus. Negauta jokių duomenų, kad prieš darbuotoją gydymo įstaigoje buvo naudojamas psichologinis smurtas, patyčios, skirtas per didelis krūvis“, – portalui lrytas.lt tvirtino prokuroras.
Pareigūnai taip pat nenustatė vertimo dirbti per susiplanuotas asmenines šventes, dokumentų klastojimo, priekabių ieškojimo ar kitų mobingo atvejų.
Tuo tarpu po Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios 36 metų anesteziologės-reanimatologės mirties pareigūnus ir visuomenę pasiekė daugybė faktų apie jai taikytą mobingą. Šiuo metu yra atliekamas tyrimas dėl galimo privedimo prie savižudybės.
Ketino susituokti
Tyrėjai apklausė Kauno klinikų rezidentės tėvus, sužadėtinį ir kitus artimuosius – niekas nepatvirtino, kad mergina būtų turėjusi problemų dėl santykių su savo vadovais ar bendradarbiais.
Taip pat neiškilo faktų, kad merginą būtų slėgusios skolos ar kitos finansinės bėdos.
Santykiai su draugu buvo puikūs, nėra žinių, kad juos būtų kažkas temdęs. Jauna pora neilgai trukus ketino susituokti.
Pasak prokuroro A.Kilmaševskio, žinia apie netektį artimiesiems buvo visiškai netikėta.
Nenustatyta, kad rezidentė būtų kažkam užsiminusi apie savo išgyvenimus, ketinimus nutraukti gyvybės siūlą. Medikė atsisveikinimo raštelio nepaliko.
Išgyveno dėl pacientų bėdų
Jauna gydytoja buvo jautraus charakterio, itin atsakingai atliko savo pareigas.
Tyrėjus pasiekė žinios, jog ji stipriai išgyveno dėl sunkiomis ligomis sirgusių pacientų sveikatos bėdų, ypač – dėl gyvybei pavojingų atvejų.
Medikė jaudindavosi dėl jų ir pasibaigus darbo pamainai, naktiniams budėjimams.
Teisėsaugos manymu, jautrumas, dėl ligonių problemų patirtas skausmas, turėjo įtakos tragedijai.
„Kad darbe nebuvo mobingo, patyčių, manau, galima duoti 99,9 proc.“, – ištarė A.Kilaševskis.
Atrodė gerai nusiteikusi
Ikiteisminis tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo dar nėra baigtas.
Pareigūnai dar laukia pilnos informacijos apie jos mobiliajame telefone buvusius duomenis.
Didžioji dalis šios informacijos jau ištirta – ten nėra nieko, kas liudytų apie psichologinį ar fizinį smurtą, bauginimus, savižudybės planus.
Jauna gydytoja prieš tragediją atrodė gerai nusiteikusi – niekam iš aplinkinių nekilo įtarimų, kad netrukus gali įvykti baisi nelaimė.
Tyrimo metu buvo peržiūrėtos vaizdo kameros – įraše matyti, kad prieš merginą šalia bėgių niekas jėgos nevartojo, nestūmė, ji buvo viena.
Manoma, jog ji prie geležinkelio išvyko viešuoju transportu.
Ieškojo telefono
Keleiviniam traukiniui parbloškus medikę, jos širdis ligoninėje sustojo praėjus maždaug 40 minučių nuo susidūrimo.
Iš pradžių pareigūnams nepavyko rasti jos telefono, tačiau po kelių ryšio priemonė buvo aptikta netoli tragedijos vietos.
Šiuo metu laukiama ir galutinių teismo medicinos ekspertų išvadų.
Atlikus visus reikalingus veiksmus bus sprendžiama, ar nutraukti tyrimą. Sprendimas gali būti priimtas šį mėnesį.
Tuo tarpu aiškinantis Respublikinės Šiaulių ligoninės medikės mirties priežastis, gegužės pabaigoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas galimo dėl privedimo prie savižudybės ir dokumentų klastojimo – po tragedijos buvo viešai prabilta apie sistemingą mobingą, kurį jai teko patirti savo darbovietėje.