„Situacija tikrai buvo sudėtinga, grėsė pavojus, kad dujos bet kada gali sprogti, tačiau ugniagesių gelbėtojų profesionalumo dėka jį pavyko suvaldyti ir užgesinti. Ugniagesiai dirbo rizikuodami savo sveikata ir gyvybe“, – sakė Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Bokmota.
Pasak R. Bokmotos, atvykus į įvykio vietą, kur neseniai buvo nugriaudėjęs sprogimas ir į dangų kilo degančių dujų fakelas, jų laukė nežinomybė: „Čia ne tas pats, kas gesinti pastatą ar įrenginį, kuriam numatyti gaisro likvidavimo planai. Šios dujų stotelės niekam nežinant miške buvo pastatytos vos prieš kelias dienas, pirmadienį. Jose buvo garinamos autocisternomis iš Lenkijos atvežtos dujos ir tiekiamos miestui, nes pagrindinė dujų magistralė laikinai buvo išjungta.“
Ką Lrytas.lt trečiadienį skelbė apie šią nelaimę, galite paskaityti čia.
Socialiniame tinkle „Facebook“ Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba skelbia, kad nutekėjus dujoms po stotele ir įvykus sprogimui, prie šio įrenginio buvo prijungtos trys beveik pilnos autocisternos, kuriose buvo po maždaug 30 kub. m dujų, šalia stovėjo ir dar viena cisterna. Sprogimas buvo lokalus, niekas nenukentėjo, išsigandę vairuotojai po jo išsibėgiojo ir nesiartino prie įvykio vietos.
„Degančių dujų užgesinti neįmanoma, galima tik nustumti liepsnas, – sakė R. Bokmota. – Iš pradžių sunku buvo išsiaiškinti, kas vyksta, kas atsitiko. Personalo vietoje nebuvo. Buvo neaišku, nuo ko pradėti, ką išjungti. Tuomet buvo priimtas sprendimas vėsinti cisternas ir mažinti ugnies pliūpsnį, einantį iš po žemės. Ir tik tada, kai atvykę dujų technikai užsuko dujų atšaką, esančią už vieno kilometro, ir kai išdegė visos joje buvusios dujos ir sumažėjo slėgis, pavyko užgesinti liepsnas.“
Iš viso gaisrą gesino per 20 ugniagesių gelbėtojų. Gaisro židinyje pasikeisdami dirbo 10 ugniagesių, kiti rūpinosi vandens tiekimu. Ugniagesiai buvo suvažiavę iš Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir aplinkinių gyvenviečių – Miroslavo, Butrimonių, Alovės ir Prienų rajono Balbieriškio ugniagesių komandų.
„Svarbiausia, kad šio gaisro metu nenukentėjo žmonės. Taip, buvo tikimybė, kad kažkas gali atsitikti ugniagesiams. Ir jie tą žinojo, tačiau jaunimą pasiaukojančiai dirbti skatino adrenalinas ir entuziazmas, o vyresnius ugniagesius – patirtis,“ – sakė R. Bokmota.
Gaisro metu sudegė dvi dujų stotelės, dvi buvo apgadintos, apdegė viena autocisterna. Vilkikus su autocisternomis iš gaisro vietos padėjo ištraukti ugniagesiai, nes pripylus vandens jos negalėjo pajudėti. Ugniagesiai taip pat išsiurbė iš vieno vilkiko bako bėgusius dyzelinius degalus ir sutvarkė 50 kv. m plotą, kuriame buvo išsiliejęs kuras. Gaisravietėje jie dirbo 3 valandas.