56 metų Grigorijus Pavlovas už ilgą bylinėjimąsi, iki visiško išteisinimo trukusį beveik aštuonerius metus, buvo prašęs priteisti beveik šešis kartus didesnę neturtinę žalą.
Tačiau Klaipėdos apylinkės teismas vairuotojo ieškinį patenkino iš dalies.
Teisme G.Pavlovas aiškino, kad ilgus metus turėjo minti teismo slenkstį ir gyventi nuolat kankinamas įtampos.
Jis visą tą laiką dirbo Klaipėdos autobusų parke, taip tarsi norėdamas įrodyti aplinkiniams, kad yra teisus ir kad tai kada nors bus paskelbta oficialiai.
Incidentas nutiko 2011 metų lapkričio 16-osios vakarą Klaipėdoje 1-ojo maršruto autobuse.
Pasak G.Pavlovo, autobusą teko staiga stabdyti ties pėsčiųjų perėja, nes joje netikėtai pasirodė pėsčiasis.
Vairuotojas tikina važiavęs 20–30 kilometrų per valandą greičiu, tačiau viena 56 metų keleivė pargriuvo ir smarkiai susižalojo. Ligoninėje jai buvo pašalinta plyšusi blužnis, taip pat buvo lūžę penki šonkauliai.
„Aš tik per plauką išlikau gyva. Buvau priversta ištverti šitiek fizinio ir moralinio skausmo, likau sužalota visam gyvenimui“, – sužalota moteris teisme sunkiai tramdė emocijas ir žadėjo prireikus pasiekti Europos žmogaus teisių teismą.
Dabar buvusi kineziterapeutė yra tik 40 proc. darbinga.
G.Pavlovas aiškino, kad netikėtai stabdant autobusą gali visko pasitaikyti, todėl keleiviams įrengti įvairūs ranktūriai, už kurių reikia laikytis.
Vairuotojas nuo pat pradžių neprarado vilties, kad kompleksinė sveikatos ekspertizė, autobuse buvę liudininkai ir kita surinkta medžiaga padės nustatyti tiesą ir jis bus išteisintas.
Kad vairuotojas nekaltas, nusprendė du uostamiesčio teismai. Pernai kovą Aukščiausiasis teismas autobuso vairuotoją galutinai išteisino.
Tuomet jis kreipėsi į teismą dėl žalos atlyginimo už ilgą bylinėjimąsi.
Nukentėjusios moters civilinius ieškinius – 29 tūkst. eurų neturtinės ir 8 tūkst. eurų turtinės žalos – teismas paliko nenagrinėtus.