Orlaivis registruotas Italijoje
Per Barysių aerodrome įvykusią nelaimę žuvo du žmonės – Nyderlanduose gyvenamąją vietą deklaravęs 53 metų lietuvis ir jo 29 metų bičiulis iš Tauragės. Patvirtinta neoficiali informacija, kad žuvęs vyresnis vyriškis buvo ir orlaivio savininkas.
Teisingumo ministerijos Transporto avarijų ir incidentų tyrimų skyriaus vadovas Laurynas Naujokaitis patvirtino, kad tyrimas bus atliekamas, bet susilaikė nuo oficialių komentarų.
Jau išsiaiškinta, kad sudužęs sraigtasparnis buvo registruotas Italijoje. Šioje valstybėje ir gaminami šie iki 160 km/val. greitį pasiekiantys ultralengvieji orlaiviai.
Ant duženų buvo matyti ženklai I-C676. Apie incidentą pranešta Italijos Respublikos saugos tyrimų institucijai.
Laukiama atsakymo, ar ultralengvųjų kategorijai priskiriamas orlaivis nebuvo išbrauktas iš Italijos registro.
Mini dvi versijas
Mini dvi versijas
Teisingumo ministerijos atstovas Audris Kutrevičius sakė, kad specialistai dar nėra apsisprendę, ar atliks tyrimą. Tam yra svari priežastis – orlaivis priskiriamas eksperimentinių kategorijai.
Tai reiškia, kad toks orlaivis yra skirtas tik asmeniniam naudojimui, pramogai, o ne komercijai. Naudodamasis tokia transporto priemone savininkas prisiima visą atsakomybę dėl techninės būklės, rizikų.
„Tikėtina, kad Transporto avarijų ir incidentų tyrimo skyrius tyrimą darys, bet tikrai nesiaiškins kaltininko. Tyrėjų užduotis – nustatyti priežastį“, - sakė ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėjas Audris Kutrevičius.
Katastrofos vietą apžiūrėję specialistai susilaiko nuo vertinimų. Bet neoficialiai minimos dvi pagrindinės priežastys – piloto klaida arba techninis gedimas.
Kada bus įminti šios katastrofos mįslė – neaišku. Tikėtina, kad atsakymo nebus net šiemet, nes ekspertizė užtrunka net po kelerius metus. 2014 m. įvykusios aviakatastrofos tyrimo išvadų laukti teko net ketverius metus.
Lėktuvai kėlė baimę
Barysių kaimo gyventojai sraigtasparnį „Ultrasport 555” pirmąsyk išvydo praėjusį rudenį. Pasak vietinių, vėliau oro uoste pasirodė dar vienas toks nematytas orlaivis.
Greta oro uosto tvoros sodybą turintis Vidūnas Rimkus sakė, kad kaimynystė su lakūnais buvo tapusi nuolatiniu galvos skausmu. Mat orlaiviai ne kartą yra praskridę vos keliolika metrų nuo namo stogo.
Vyriškis neslėpė baiminęsis, kad lėktuvas nenukristų ant namo ar kieme, apie savo baimes yra kalbėjęsis ir su Gataučių seniūne, ir su aviatoriais. Pastarieji jam patarė nufilmuoti baimę sukėlusį skrydį ir atsiųsti įrašą.
„Yra kilę nepatogumų ir dėl parašiutininkų, kurie yra nusileidę pas mus darže“, - sakė V.Rimkus.
Sūnus matė nelaimę
Sodybos šeimininkas sakė, kad nelaimės dieną skraidoma buvo nuo pietų. Bet aviakatastrofos V.Rimkus nematė, nes buvo įėjęs į namą.
Baisią žinią jam pranešė į vidų įbėgęs keturiolikametis sūnus Konstantinas. Vaikinas matė, kaip pusšimčio metrų aukštyje skridęs orlaivis apsipylė juodais dūmais ir smigo žemyn.
Ugnis neplykstelėjo, todėl V.Rimkus pamanė, kad sūnus tiesiog nevykusiai pajuokavo. Bet netrukus pralėkęs ugniagesių automobilis patvirtino, kad įvyko aviakatastrofa.