Skalbimo mašinas remontuojantis ir klientų butuose jas montuojantis meistras Ernestas vardija vieną iš priežasčių, kodėl gali mirtinai nukrėsti skalbimo mašina.
„Dažniausiai kaltas būna pats būgnas, liečiant būgną nedažytą dalį, kai būna šlapi skalbiniai, už skalbinių imant atsiremia į vonią, toks gaunasi palietimas dviejų daiktų“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė skalbimo mašinų meistras Ernestas Ščerban.
Meistras mano, kad elektros nuotekis galėjo tapti tragedijos priežastimi Jurbarke, kai duše šešiametį mirtinai nukrėtė elektra. Tuo metu vonioje veikė skalbimo mašina.
Kad elektra nuo skalbimo mašinos nekrėstų – būtinas įžeminimas. Elektros lizde turi būti specialus laidas, kuris atsiradus gedimui leidžia elektrai nutekėti į žemę.
„Dažnai tokio tipo būna rozetės, butuose net ten, kur žeminimo nėra, vizualiai jos skiriasi, yra metaliukai, tos rozetės tiesiog gali būti tokio tipo sumontuotos, įžeminimo ten nebus“, – aiškino meistras.
Pasak Ernesto, turbūt aštuoniasdešimt procentų senų butų neturi įrengto įžeminimo. Ir tokių butų savininkai net ir perspėti į tai numoja ranka, nors gyvena tarsi ant tiksinčios bombos.
„Rūpintis tuo pradedama tada, kai sugenda prietaisas. Garantiniu laikotarpiu pasirūpinama tuo, kad parodomas esantis įžeminimas, tam, kad galiotų garantinės sąlygos“, – sakė E.Ščerban.
Rekomenduojama skalbyklę statyti ne arčiau nei 60 centimetrų nuo dušo ar vonios. Pasak meistro, žmonės klysta manydami, kad apsisaugos nuo nuotekio, jei po skalbykle paties guminį kilimėlį.
Tačiau dauguma kalbintų žmonių net nežino, ar jų namuose yra įžeminimas.
Specialistas pataria vonioje būti atidiems ir su telefonu. Prieš porą mėnesių Rusijoje penkiolikmetė sportininkė žuvo vonioje dėl to, kad bekalbant kraunamas telefonas įkrito į vandenį.
Paauglę mirtinai nukrėtė elektra. Tokia pat mirtis ištiko vyrą septynioliktais metais Londone.