Vieni skriejo, kiti draugiškai pasišnekučiuodami artėjo prie finišo linijos, siekdami suteiktį viltį negalią turintiems.
Išaugęs dalyvio mokestis
Į vietą atvykę norintys dalyvauti renginyje liko nustebę, kai kurie ir pasipiktinę. Šiemet bėgimo kainoraštis išaugo keliais eurais. 21 kilometrą norintys bėgti iš anksto nusipirkę numeriukus bei marškinėlius galėjo tai įsigyti už 20 eurų, bet atvykus renginio dieną, gavo pakloti 10 eurų daugiau. O norintys bėgti 10 kilometrų ir su savimi turėję vos dešimt eurų liko be bėgiko numerėlio.
„Dalyvauju jau trečius metus iš eilės, atvykdavau į vietą, ten ir nusipirkdavau savąjį bėgiko numerį, bet šiais metais atvykau čia tik su dešimčia eurų, o numeris kainavo net penkiolika, labai liūdna, kad tokia labdaringa akcija turi tokį tikslų kainoraštį“, – nusivylimo neslėpė Osvaldas.
Vilties bėgimas internete
Tie, kurie negalėjo atvykti į uostamiestį ir vietoje stebėti bėgančiųjų, galėjo tai padaryti internetu. Viena šių metų naujovių – specialusis autobusiukas, kuris nuo pat distancijos pradžios lydėjęs viltį nešančiuosius bei šią žinią tiesiogiai perduodamas į plačiąją erdvę.
Iniciatyvą „Vilties bėgimas 2016“ globojo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris taip pat įveikė simbolinę 600 metrų atkarpą, taip prisidėdamas prie bėgančiųjų. Tiesa, visą 21 kilometro trasą it lietaus lašai nusėjo nemokamai atsigaivinti dalinti buteliukai. Bet bėgikams prabėgus savanoriai uoliai sutvarkė bėgikų paliktus pėdsakus.
Finišavusius pasitiko plojimai ir palaikantys šūksniai. Čia žmonės galėjo atsigaivinti nemokamu vandeniu bei prisėsti pavėsyje.