Buvęs krepšininkas į gelmę nėrė nepaklausęs sužadėtinės prašymo

2015 m. rugpjūčio 10 d. 15:39
Lina Bartkutė
Jaunas, energingas, perspektyvus ir besidžiaugiantis gyvenimu. Toks tragiškai žuvusio žinomo krepšininko Gyčio Andrijausko atminimas liko jo draugų ir kolegų mintyse. Sekmadienį 29 metų jaunuolis nuskendo Alytaus rajone, Daugų ežere, per povandeninės žūklės varžybas. Jo žūtis užminė mįslę – kas galėjo nutikti, kad sportiškas, aktyvus ir tinkamai pasirengęs vyras nesugebėjo ištrūkti iš vandens gelmių?
Daugiau nuotraukų (6)
G.Andrijauskas anksčiau rungtyniavo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) – Alytaus, Prienų, Pasvalio ir Molėtų komandose. Pastaruosius dvejus metus jis buvo nutraukęs profesionalo karjerą ir sėkmingai darbavosi nekilnojamojo turto agentūroje „Capital“.
Jaunas ir aktyvus vyras džiaugėsi gyvenimu ir su sužadėtine planavo bendrą ateitį. Po darbų daug laiko praleisdavo sportuodamas. Jis turėjo daug aistrų – krepšinis, golfas, žvejyba, nardymas ir povandeninė žūklė. Pastaroji jį ir pražudė.
Sužadėtinė perspėjo
Vienas geriausių G.Andrijausko draugų Kęstutis Matulevičius sunkiai sulaikė ašaras kalbėdamas apie žuvusį draugą. Jis prisiminė, kaip šeštadienį po varžybų Gytis dar skambino savo sužadėtinei ir pasakojo apie varžybas. Tądien jis buvo šeštojoje vietoje.
„Sužadėtinė jo dar prašė: „Nesistenk, svarbiausia sveikata.“ Bet jis nepaklausė“, – tramdydamas ašaras pasakojo draugas.
Pasak K.Matulevičiaus, šeštadienį Gytis buvo truputį nuvargęs, nes intensyviai nardė. Tačiau jis sveikata niekada nesiskundė. Nuovargis jam buvo įprastas dalykas, nes daug sportavo.
Pirminė išvada – plaučių trauma
Ne pirmus metus povandeninės žūklės varžybas organizuojančio klubo „Neriam“ prezidentas Dainius Kublickas pasakojo, kad Gytis šiose varžybose dalyvavo ne kartą. Sekmadienį ant ežero kranto dirbę medikai pranešė, kad jaunas vyras greičiausiai mirė vandenyje, kai jam trūko plaučiai.
„Klausiau, kodėl jam bėga kraujas iš burnos, nosies, ausų? Pasakė, kad tai greičiausiai plaučių trauma. Ekspertizė turėtų tiksliai atsakyti, kas nutiko žmogui“, – paaiškino D.Kublickas.
Susirinkę dalyviai nesuvokė, kaip taip galėjo nutikti, nes tokia trauma paprastai ištinka, kai gylis būna gerokai didesnis – 20 ar 30 metrų.
Pražudė gylis?
G.Andrijausko draugas K.Matulevičius teigė, kad jo artimą žmogų galėjo pražudyti gylis.
„Greičiausiai per giliai panėrė. Pats esu užaugęs prie Daugų ežero. Ten duobės labai gilios. Gal jis pamatė duobę ir ten tikėjosi rasti didesnę žuvį. Galbūt net pamatė ją ir bandė nerti. Gal per staigiai panėrė“, – žūties versijas dėliojo susijaudinęs draugas.
Pasak jo, galėjo prisidėti ir daugiau veiksnių – karštis, nuovargis. Gytis turėjo įsigijęs brangią ir kokybišką nardymo įrangą bei kostiumą, tačiau tai jam nepadėjo.
Klubo „Neriam“ prezidentas paaiškino, kad kiekvienas varžybų dalyvis turi kompiuterinį  laikrodį, kuris fiksuoja, kiek jis laiko būna panėręs po vandeniu, kokiame gylyje yra, kiek laiko kvėpuoja paviršiuje. Yra tam tikra technika, kurios visi privalo  laikytis.
„Paskendus Gyčiui jo kompiuterinis laikrodis rodė nedidelį gylį. Buvo trys, keturi metrai. Paskutinis gylis, kurį užfiksavo kompiuteris, buvo 6,7 metrų“, – stebėjosi prezidentas.
Pasak D.Kublicko, jei per dažnai nardysi ir per mažai kvėpuosi paviršiuje, didelė tikimybė, kad gali nualpti. Jie visi turi laikrodžius ir to režimo paprastai paiso.
Bandė gaivinti dalyviai, gelbėtojai ir medikai
D.Kublicko teigimu, kiekvienas povandeninės žūklės varžybų dalyvis turėjo prisirišęs plūdurą. Vandens dviračiu plaukiojantys poilsiautojai pastebėjo, kad vienas dalyvis per ilgai neiškyla.
Varžybų dalyviai puolė traukti G.Andrijauską. Paguldė jį ant vandens dviračio – vienas varžybų dalyvis ėmėsi gaivinti, kitas plaukė iškviesti valties, kuri buvo už posūkio. Priplaukusi valtis partempė vandens dviratį į krantą.
Ant kranto Gytis buvo perduotas į gelbėtojų rankas. Už poros minučių atvyko greitosios pagalbos automobilis. Medikai tęsė gelbėjimo procedūrą. Greitosios pagalbos medikė pranešė, kad vyras greičiausiai mirė vandenyje.
Organizatoriai mano padarę viską
Paklaustas apie saugumo užtikrinimą, klubo „Neriam“ prezidentas tvirtino, kad padarė viską, kas techniškai įmanoma.
„Aišku, teoriškai galima daug visokių dalykų prigalvoti. Galima reikalauti, kad prie kiekvieno varžybų dalyvio pastatytume po valtį ir po teisėją. Bet kai dalyvių yra daugiau nei pusė šimto, taip padaryti techniškai neįmanoma. Varžybų dalyviai ir patys nenori, kad teisėjai plauktų arti ir gąsdintų žuvį“, – teigė D.Kublickas.
Varžybų metu abi dienas, šeštadienį ir sekmadienį, trys teisėjai plaukiojo valtimis ir prižiūrėjo dalyvius.
Pasak klubo prezidento, šeštadienį buvo labai karšta diena, ir kiekvienas varžybų teisėjas vis priplaukdavo prie kiekvieno dalyvio, pasiūlydavo vandens atsigerti, nes dėl hidratacijos nardant vanduo yra labai svarbus.
Darbo vietoje – nuotrauka, žvakės ir kolegų ašaros
Nekilnojamojo turto agentūros „Capital“ darbuotojai iki šiol negali patikėti, kad G.Andrijauskas pas juos nebegrįš. Biure stovi jauno vyro nuotrauka, dega žvakė. Darbuotojai negali sulaikyti ašarų.
Apie G.Andrijauską jie atsiliepia kaip apie perspektyvų žmogų, kuris buvo vienas geriausių pavyzdžių jų kolektyve – visada energingas ir besišypsantis. Jis džiaugėsi gyvenimu.
Pasak kolegų, jis puikiai žaidė krepšinį. Įmonės viduje kaip tik turėjo vykti krepšinio turnyras. Jis būtinai bus suorganizuotas Gyčiui atminti.
Gytis andrijauskasnaraiŽūklė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.